UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Денісової знайшли незадекларовані мільйони

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, будучи народним депутатом, у декларації за 2015 рік не задекларувала 23 840 268 гривень доходу від фінансової компанії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на на сайт НАЗК.

"У декларації за 2015 рік вона не задекларувала дохід у розмірі 23 840 268 гривень, отриманий від фінансової компанії, та недостовірно вказала розмір своїх внесків до статутних капіталів чотирьох товариств, який відрізняється від достовірного на суму 5 454 248 гривень", - зазначили в агентстві.

У НАЗК додали, що недостовірна інформація щодо внесків так само відображена в деклараціях Денісової за 2016 та 2017 роки.

Загалом НАЗК на останньому засіданні ухвалило рішення про направлення до правоохоронних органів 13-тьох обґрунтованих висновків стосовно 9-ти посадових осіб щодо виявлення ознак кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією

Зазначається, така кількість підготовлених та затверджених на одному засіданні обґрунтованих висновків є найбільшою. За весь 2017 рік обґрунтованих висновків було затверджено лише 9.

Зокрема, 8 обґрунтованих висновків затверджено за результатами повних перевірок декларацій чотирьох посадовців.

Крім Денісової, неправдиву інформацію у декларації вказав депутат Київської міської ради Максим Конобас. Він зазначив у декларації за 2016 рік, що йому не відома вартість придбаної ним у 2007 році за договором інвестування кватири площею 124,6 кв. м в Києві. В рамках перевірки було встановлено, що депутат володіє інформацією про вартість відповідної квартири на дату набуття її у власність.

"Крім того, Максим Конобас задекларував дохід у сумі 1 200 374 гривні від відчуження своїх корпоративних прав у двох товариствах. Однак надані депутатом документи та отримана Національним агентством інформація з державних реєстрів не підтверджують, що відчуження відбулося саме шляхом продажу та за суму, вказану в декларації, що свідчить про ознаки незаконного збагачення", - додають у прес-службі.

Відповідні обґрунтовані висновки направлені Національним агентством до НАБУ.

Також встановлено, що директор Львівського міського комунального підприємства "Львівтеплоенерго" Степан Пакіж, подаючи декларацію за 2016 рік, не вказав квартиру дружини площею 50 кв. м у Львові, вартістю 500 000 гривень, а також дохід у вигляді коштів, отриманих ним на відпустку за місцем роботи.

Окрім того, як зазначається, заступник начальника відділу обліку платежів Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС в Києві Юлія Зінченко у деклараціях за 2016 та 2017 роки не вказала придбану у 2008 році квартиру вартістю 476 447 гривень.

"Такі обґрунтовані висновки направлені до Національної поліції", - зазначають у відомстві.

За результатами контролю своєчасності подання декларацій встановлено, що п'ять посадовців, які звільнились у 2017 році з посад інспекторів Управління патрульної поліції у Харкові, не подали декларації перед звільненням: Богдан Гордієнко, Марина Капустян, Тамара Рибалова, Сергій Самойлов та Ігор Собко.

"Відповідні обґрунтовані висновки щодо виявлення ознак пов'язаного з корупцією правопорушення направлені до прокуратури Харківської області", - підсумували в НАЗК.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme