Казахстан не врятує Україну від "вугільної блокади" "ДНР"

Попри переможні реляції щодо можливості забезпечення України казахським вугіллям, сподіватися на руку допомоги від Назарбаєва все ж таки не варто
Depo.Влада
9 жовтня 2015 19:30
ФОТО: depo.ua
Казахстан не врятує Україну від "вугільної блокади" "ДНР"
Казахстан не врятує Україну від "вугільної блокади" "ДНР"

Під час сьогоднішнього візиту Петра Порошенка до Казахстану окрім заяв про взаємне поглиблення відносин та створення спільних підприємств, у ЗМІ звернули увагу на питання поставок казахського вугілля до України. "Щодо поставок вугілля, необхідного для електростанцій України, ми визначили, що для цього необхідно ... Наші приватні компанії між собою домовляться", - заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. У свою чергу, Петро Порошенко також оптимістично поставився до такої можливості. "Ми окремо зупинилися на співпрацю у сфері поставок казахстанського вугілля в Україні, забезпеченні диверсифікації наших джерел енергопостачань", - підкреслив він.

У ЗМІ одразу пролунали тези про те, що казахське вугілля зможе стати мало альтернативою "чорного золота" з окупованого Донбасу. Тим паче, це питання гостро стоїть на порядку денному України, і регулярно підіймається представниками опозиції, як приклад бридкої співпраці української влади з терористами. З огляду на те, що інших реальних альтернатив цьому вугіллю немає, а чимось «топити» ТЕСи потрібно, багато хто увірував у дива.

Втім, див не буває. Так, у грудні минулого року під час візиту Назарбаєва до Києва, він також підіймав цю тему, обіцяючи нам мало не вугільні гори. "Ми домовилися про постачання вугілля з Екібастузького вугільного родовища", - заявив він. Однак з того часу Україна так і не отримала цього вугілля. Причина проста - наші теплоелектростанції не "заточені" під казахське вугілля. Проблема в тому, що за низкою параметрів - викиди летючих речей, вміст сірки, калорійність тощо – він не підходить для наших ТЕС. Щоправда, казахи поставляють в Україну коксівне вугілля, але це жодним чином не пов’язано з заявами Назарбаєва: вони його поставляли роками. До того ж мова йде про порівняно невеликі об’єми, які ніколи не залатають дірку, яка утворилася в результаті агресії Росії на Донбасі.

Втім, враховуючи той факт, що головна ціль даної поїздки Порошенка вбачається у політичній площині, то можна вважати, що ця "вугільна бульбашка" від Назарбаєва – це своєрідна данина поваги перед гостем з України, яка ні до чого не зобов'язує...

Читайте також Чи дасть Пекін та Берлін подружитися Назарбаєву з Порошенком

Більше новин про візит Порошенка в Казахстан читайте на Depo.ua