UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Найжахливіша ніч у житті, – Порошенко про Мінськ-2

П'ятий президент України Петро Порошенко написав свої спогади про ніч у Мінську, що завершилася підписанням угоди, навколо якої і досі не вщухають бурхливі дискусії

Найжахливіша ніч у житті, – Порошенко пр…

Порошенко назвав ту ніч найжахливішою у його житті, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Виснажливий дев'ятнадцятигодинний марафон з Путіним, холодним, жорстоким і глибоко ворожим до України "переговорником" – ніщо у порівнянні з тим потрясінням, яке випало перед тим пережити східноукраїнському місту… 64 поранених, 17 загиблих внаслідок російського ракетного обстрілу… Згодом Франсуа Олланд напише, як "багато разів Порошенко та Путін підвищували голос один на одного". Так, то була найжахливіша ніч у моєму житті. Однак вирішальна для того, щоб стриножити агресора", – зазначає Порошенко. 

За його словами, ключовим завданням Мінська-2 було зупинити наступ російських регулярних військ, запобігти оточенню наших воїнів, зберегти життя тисяч людей, військових та цивільних.

"Ми не прийняли жодних ультиматумів і завдяки підтримці наших німецьких та французьких партнерів домоглися рішення про припинення вогню без попередніх умов. Путін, нагадаю, наполягав, що в умовах нібито повного, за його даними, оточення близько восьми тисяч українських бійців саме він має диктувати ці умови: підняти білий прапор, залишити техніку і здатися в полон. Ми чітко заявили, що оточення немає, а наші зброю не складуть", – розповів Порошенко.

Він додав, для того, щоб переконати в цьому усіх учасників зустрічі, на деякий час українська делегація перемістилася в окреме приміщення. Звідти, через лінію закритого зв'язку, комунікували з Генеральним штабом.

"Врешті-решт отримали чітке повідомлення, що наші тримають оборону по лінії, визначеній у Мінську 19 вересня 2014 року, і оточення не допустять", – розказав Порошенко.

Він наголосив, що головне, що дали Україні Мінські угоди – це дорогоцінний час. Час для системної розбудови армії. Час для того, щоб зосередитися на подоланні соціальної кризи, спричиненої війною і перекриттям доступу українських товарів на російський ринок. Час для того, щоб зміцнити міжнародну коаліцію на підтримку України. Час, щоб обладнати і утримувати в робочому стані санкційний механізм проти Росії. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський не береться критикувати свого попередника Петра Порошенка за підписання Мінських угод, де прописано, що Україна починає встановлювати контроль над своїм східним кордоном наступного дня після виборів на Донбасі.

Довідка: 12 лютого – річниця підписання так званих других Мінських угод, яких Петро Порошенко та Володимир Путін досягли внаслідок тривалих перемовин за посередництва Франсуа Олланда та німецького канцлера Ангели Меркель. 

П'ять років тому очільники чотирьох держав поставили підписи під документом, що складався з 13 пунктів і мав стати запорукою виконання вересневої Мінської угоди та створити передумови для відновлення миру на Донбасі.

У 2018 році експрезидент Франції Франсуа Олланд, який брав участь у переговорах між Росією та Україною, опублікував книгу спогадів "Уроки влади". 

Один із її розділів називається "Ніч у Мінську" та присвячений складним перемовинам між Порошенком та Путіним.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme