Найскандальніші моменти з інтерв’ю Порошенка DW

Президент України Петро Порошенко дав інтерв’ю німецькому журналісту Deutsche Welle Тіму Себастіану, яке наробило чимало галасу
Depo.Влада
12 листопада 2015 15:31
ФОТО: depo.ua
Найскандальніші моменти з інтерв’ю Порошенка DW
Найскандальніші моменти з інтерв’ю Порошенка DW

Зокрема журналіст поводив себе доволі незвично. Наприклад, переривав Порошенко під час його відповідей.

Це інтерв’ю зараз активно обговорюють у соцмережах.

Зокрема деякі українські журналісти зізнаються, що у них виникло відчуття ніби їх країну принизили і сам журналіст ніколи б не дозволив собі у такому тоні говорити з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Росії Володимиром Путіним.

Журналісти depo.ua зібрали найскандальніші моменти з цього інтерв’ю.

Щодо анексії Криму

Порошенко: Це - брутальне порушення міжнародного права.

Себастіан: Але як ви збираєтеся повертати цю територію?

Порошенко: Тут немає вибачень. Територія була окупована. І на сьогоднішній день міжнародне право вимагає цього повернення.

Себастіан: Але як ця територія буде повернута Україні?

Порошенко: Агресор має бути покараний дипломатичним шляхом. Якщо б ми важко працювали і досягли певни успіхів. Наприклад, якби рівень життя в Україні був набагато вищим, ніж у Криму, рівень свободи слова, релігії, ведення бізнесу та багато іншого більшість кримчан самі б захотіла бути українцями.

Себастіян: Це річ, яку ви хочете бачити. Але це - реальний світ. Я маю на увазі, ви не можете силою повернути Крим, а росіяни не збираються повертати цю територію Україні. Це було б, як вчинити політичне самогубство. Ви знаєте це, я знаю це та й зрештою весь світ знає це.

Порошенко: Увесь світ розуміє, що це була незаконна анексія. І весь світ, а це більше 170 країн, не визнає цю анексію. Ніколи не визнає.

Ситуаціяз з "5 каналом"

Порошенко: Я ніколи не обіцяв продати "5 канал".

Себастіан: Але ви обіцяли відрізнятися від олігархів, які володіють ЗМІ у країні.

Порошенко: Я відрізняюся. І якщо ви подивитеся "5 канал", він один з тих, ЗМІ, які найбільше критикують і є найбільш вільними у країні. Там працюють журналісти з репутацією.

Себастіан: Але навіщо вам він потрібен? Ви – президент. Ви маєте займатися іншими справами. У кого ще серед президентів у Європі є телеканали?

Порошенко: Я – гарант свободи слова в країні. І стандарти журналістів на "5 каналі" не викликають критики. І стосунки між мною та журналістами абсолютно прозорі.

Про Roshen у Росії

Себастіан: Ви обіцяли продати ваш шоколадний бізнес у Росії, але ви цього не зробили.

Порошенко: Так я обіцяв.

Себастіан: То чому ви цього не зробили?

Порошенко: Тому що частина мого російського бізнесу була конфіскована Путіним. І частина мого бізнесу була заарештована. І це неможливо зробити.

Себастіан: Чому? Тому що ви втратите гроші?

Порошенко: Ні, тому що цей бізнес заарештований.

Себастіан: Тому у ває є унікальна можливість передати цей бізнес в інші руки.

Порошенко: Дісно так. Тому ми підписали договір з одним з трастів. Це європейський траст з гарною репутацією. І цей бізнес відданий у незалежні руки. Це той шлях, завдяки якому я вирішив це питання.

Себастіан: Але ви обіцяли продати цей бізнес.

Порошенко: Тім, я розумію, що вам не подобається моя відповідь. Але я – єдиний президент в Україні, який передав свої активи незалежній трастовій компанії. Це компанія з гарною репутацією. І я думаю, що це – по-європейськи, коли країна знаходиться у стані війни і ніхто не хоче купувати бізнес. І це дуже важливо ось таким чином розділити бізнес і політику.

Про НАТО

Себастіан: Ви думаєте, що Україна стане членом НАТО?

Порошенко: Так.

Себастіан: Ви вірите?

Порошенко: Так. Не у найближчому майбутньому.

Себастіан: Але у Німеччині у це не вірять. Наприклад, кажуть, що це - не зовсім можливо. Наприклад, Франк-Вольтер Штанмаєр, міністр іноземних справ Німеччини, каже, що бачить партнерські стосунки з Україною, але не членство.

Порошенко: Звичайно.  Ми маємо проробити чималу роботу і це не може статися завтра.

Себастіан: Але така сама ситуація була в 2008 році. Чому? Тому що Росія була проти. І ця історія повториться знову. Тому що Росія буде проти.

Порошенко: У 2008 році на саміті НАТО у Бухаресті було заявлено, що альянс відкритий для Грузії та України.

Себастіан: Але Україна так і не стала членом НАТО.

Порошенко: Тому що Україна не відповідала критеріям НАТО.

Себастіан: Ні. Тому що Росія просто сказала "ні". Франсуа Філлон, французький прем’єр-міністр каже, що альянс проти приєднання Грузії та України, тому що  таким чином втратиться баланс сил у Європі.

Порошенко: Тім, я дуже вдячний за вашу думку та думку французького прем’єр-міністра. Але Україна є суверенною і незалежною державою. І ми не питаємо Росію чи когось іншого, що нам робити.

Наша позиція – це реформування цієї країни. Щоб стати членом НАТО і відповідати критеріям альянсу нам потрібно важко працювати протягом 6-7 років. Лише після цього ми можемо провести референдум і запитати думку українців.

Більше новин читайте на Depo.Життя.

Мітки: #