Навколо заяви українського посла про обшук у Фірташа розгортається скандал, - ЗМІ

Після того, як посол України в Австрії Олександр Щерба опублікував інформацію про те, що відомий український бізнесмен Дмитро Фірташ є підозрюваним у кримінальній справі в Німеччині, у зв'язку з чим у будинку у нього проводився обшук, виник гучний скандал
Depo.Влада
2 травня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на видання "Страна".

Видання звертає увагу, що Щерба свій пост у соцмережі видалив, проте ця заява могла мати серйозні наслідки, оскільки відомо, що видачі Фірташа від Австрії вимагають американці.

Журналісти зазначають, що пізніше німецька прокуратура заявила про відсутність звинувачень проти Фірташа.

У свою чергу адвокат українського бізнесмена Дітер Баумдофер підкреслив, що слідчі дії у віденському будинку Фірташа мають відношення до німецької справи, у якій він проходить як свідок, а не обвинувачений. Адвокат також повідомив, що вже написав Щербі листа, в якому попросив пояснити, на якій підставі він зробив свої публічні коментарі.

Також Баумдофер відправив скаргу міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну на неетичну поведінку Щерби. У скарзі він просить вжити заходів, щоб виправити шкоду і збиток, нанесений помилковим коментарем та недипломатичною поведінкою посла.

ЗМІ наголосили, що поки реакції українського МЗС на це звернення не надійшло, але історія досить жваво обговорюється у дипломатичних колах.

"Думаю, що це тільки початок скандалу навколо Щерби і МЗС буде змушений відреагувати", - прокоментував виданню один з українських дипломатів.

Крім іншого видання висунуло версію, чому український посол згадав про Фірташа.

"Другий момент, який обговорюється в дипломатичних колах – з якої причини посол України в Австрії взагалі зайнявся історією з Фірташем, раптом вирішивши попрацювати постачальником "ексклюзивних новин" через свій Twitter для українських ЗМІ", - зазначили журналісти.

"Взагалі-то завдання посла захищати інтереси українських громадян на ввіреній території, а не створювати їм додаткові проблеми", - сказав виданню один з колишніх високопоставлених співробітників МЗС.

"Чому Щерба так вчинив, ходить дві версії. Перша, пов'язана з давніми зв'язками посла з Арсенієм Яценюком, радником якого він працював. А у "Народного фронту" Яценюка з Фірташем відносини вкрай напружені. Тому посол міг просто підіграти екс-прем'єру. Друга версія більш банальна. На тлі постійних нагадувань про співпрацю з Арбузовим, Щерба міг спробувати за рахунок піару на справі Фірташа "підлатати" свій імідж і перекрити колишній "сімейний" негатив. Вчора "Страна" не змогла отримати коментар щодо ситуації у МЗС. Сам Олександр Щерба також був недоступний для коментарів. Можливо, реакція зовнішньополітичного відомства з'явиться після травневих свят", - резюмували у виданні.

Нагадаємо, 22 квітня у віденському будинку українського мільярдера Дмитра Фірташа провели обшуки.

Пізніше Дітер Баумдофер, адвокат бізнесмена Дмитра Фірташа, екс-міністр юстиції Австрії, заявив, що звинувачення його клієнту не висували.

У німецьких ЗМІ розповіли, що Фірташа звинуватили у підкупі німецької поліції.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада