Навіщо Захарченку холера в Донецьку

Стрілянина по фільтрувальній станції біля Донецька, яка інспірована сепаратистами, може мати серйозні наслідки
Depo.Влада
21 березня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо Захарченку холера в Донецьку
Навіщо Захарченку холера в Донецьку

Схоже, російська пропаганда придумала нову "фішку" у своїй інформаційній війни проти України. Історія з припиненням водопостачання,яка почалася 13 березня, після того, як сепаратисти відкрили вогонь по Донецькій фільтрувальній станції (ДФС), свідчить про цілеспрямовану провокацію з боку ватажків "ДНР".

Варто зазначити, що після початку обстрілів бригади, які обслуговують станцію змінами через добу, почали відмовлятися їхати на роботу. Тоді ж ЗМІ зазначили, що це може призвести до того, що Донецьк залишиться без води. Втім, в адміністрації пояснили, що насправді без води опинилися Авдіївка та навколишні села, тоді як Донецьк перейшов на альтернативні джерела водопостачання. Варто розуміти, що ДФС забезпечує водою населені пункти по обидва боки лінії розмежування сторін. Це, перш за все, міста Донецьк і Ясинувата, селища Василівка і Спартак, що знаходяться під контролем ДНР, а також Авдіївка, Красногорівка і селище Верхньоторецьке, які контролює Україна, і у яких, схоже, не існує альтернативних джерел водопостачання.

За два дні, 15 березня сепаратисти знову вчинили збройну провокацію, відкривши вогонь з протитанкового гранатомета в бік території позицій ЗСУ і Донецької фільтрувальної станції. Головна неприємність даної ситуації полягає в тому, що станція опинилася в "сірій зоні". "Хоча в ОБСЄ кажуть – ніякої "сірої зони" немає. Є лінія розмежування. Але за фактом є територія між вогневими позиціями сторін. Очисна станція якраз в ній", - пояснює журналіст Роман Бочкала.

За його словами, обстріли могли початися через те, що наша розвідка взяла на станції "язика". В результаті, керівництву Донецької області довелося зустрічатися з ватажком "ДНР" Олександром Захарченком, російським генералом Муратовим та представникам ОБСЄ. "Сепари пообіцяли по станції більше не бити. Наші військові - що займати станцію не будуть", - розповів журналіст.

Уже 17 березня Жебрівський повідомив про те, що робота фільтраційної станції відновлена. Втім, коли здавалося, що ситуацію таки було врегульовано, буквально одразу після того, як звідти поїхала місія ОБСЄ, обстріл станції почався знову. Так, в суботу, 19 березня, обстріл тривав всю ніч. Обладнання, що використовує високотоксичний рідкий хлор (а варто зазначити, що запаси цієї небезпечної речовини досягають трьох тон), було відключено. Персонал на час обстрілу спустився в бомбосховище. Фактично робота ДФС була паралізована. У зв’язку з цим, до Донецька зараз поїхав перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, який, вочевидь, намагатиметься все ж таки поставити крапку в даній історії.

У чому причина такого несподіваного конфлікту, який міг призвести до серйозних екологічних наслідків? Подейкують, що обстрілюючи ДФС, виведення якої з ладу загрожує серйозними санітарними проблемами (приміром епідемією холери) по обидва боки лінії зіткнення, сепаратисти намагаються примусити українські війська залишити промзону під Авдіївкою, яка останнім часом стала головною гарячою точкою на Донбасі.   

Поки фільтрувальна станція не отримала пошкоджень, але навіть попри втручання ОБСЄ бути впевненим, що так воно і залишиться і далі неможливо. Зрозуміло, що ремонтувати станцію під обстрілами вочевидь нереально. 

От і виходить, що "ватні гібриди" аби змити ганьбу від втраченої промзони готові влаштувати холеру в прямому і переносному сенсі "народу Донбасу", який вони так затято "захищають" від "фашистів". Але це вже давно нікого не дивує. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада