Навіщо з освітян і студентів роблять поплічників Путіна

Київська міська влада вирішила долучитися до плану Суркова по дестабілізації ситуації в країні?
Depo.Влада
26 жовтня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Фото: pon.org.ua
Фото: pon.org.ua

Столична профспілка працівників освіти і науки планує грізно виступити проти тарифів. За інформацією depo.ua, навчальні заклади комунальної форми власності отримали від освітянських профспілок запрошення долучитися до антитарифної акції протесту, запланованої на 1 листопада.

Фото: pon.org.ua - фото 1Фото: pon.org.ua - фото 2

Як видно з листівки "STOP "драконівським тарифам", вимоги профспілок досить широкі: тут і зменшення тарифів удвічі, і збільшення зарплат також удвічі, і встановлення стипендії на рівні прожиткового мінімуму, і критика політики субсидій. Складається враження, що листівка писалася у штабі "Батьківщини". Проте київська влада, начебто, до партії Тимошенко стосунку немає.

До чого тут столичні урядники? По-перше, Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки об’єднує навчальні заклади, які фінансуються за рахунок міського бюджету. І політика цієї профспілки не може не залежати від уподобань столичної влади. Навряд чи можна уявити, щоб акція протесту освітян під егідою міської профспілки відбувалася без відмашки зверху. Ми добре знаємо, що являють собою профспілки в Україні.

По-друге, анонсована акція запланована не під будівлею КМДА, а під Кабміном і Верховною Радою. Чому б не вимагати від Віталія Кличка підняти стипендії студентам і підвищити зарплату викладачам? Тому що в ініціаторів заходу, очевидно, інші плани, - створити гарну телевізійну картинку, щоб вся Україна бачила, як київські освітяни і студенти вийшли на протест. І перейняла досвід. Цікаво, "Інтер" Льовочкіна покаже це дійство?

А тепер про те, чому ця акція є нічим іншим, як використанням вчителів і студентів в темну. Під популістськими гаслами організаторів, безумовно, може вийти достатньо людей, невдоволених тарифами і рівнем зарплат. Особливо, якщо задіяти адмінресурс, що в освітянській сфері робиться елементарно просто. Але навряд чи професорам і студеям пояснять, навіщо насправді вони виходять на протест. І тим більше, що їх використовують в якості маріонеток.

Днями були оприлюднені так звані "листи Суркова" - переписку радника Володимира Путіна Владислава Суркова. З-проміж безлічі електронних листів, які завдяки хакерам можна почитати у вільному доступі, є й план з дестабілізації ситуації в Україні. У ньому, зокрема, йдеться про реалізацію у листопаді сценарію тарифного майдану. Особи, які "засвітилися" в цьому плані, все, звісно ж, спростовують. Але, вочевидь, технологія вже запущена. Її елементом може бути й освітянська акція 1 листопада в Києві.

І тепер, коли з’явилися "файли Суркова", буде дуже цікаво поспостерігати за тим, як розвиватимуться протестні акції – попри все їх намагатимуться робити масштабними чи все ж фігуранти переписки відстороняться, а "сіромахи" протестуватимуть за принципом "без лоха – жизнь плоха".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада