Коли Яценюк створить Міністерство стандартизації жіночої білизни

Бюрократична система поводить себе як примітивний живий організм, заповнюючи собою увесь можливий простір
Depo.Влада
22 жовтня 2015 14:35
ФОТО: depo.ua
Коли Яценюк створить Міністерство стандартизації жіночої білизни
Коли Яценюк створить Міністерство стандартизації жіночої білизни

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що хоче запровадити посаду ще одного міністра - у справах учасників антитерористичної операції. "Я звертаюся до коаліції, міністра оброни, міністра внутрішніх справ, неурядових організацій і членів кабінету, дайте мені пропозиції щодо призначення міністра у справах учасників АТО, який буде займатися медичною, психологічною, соціальною реабілітацією 131 тис. учасників АТО", - пояснив свою ідею Яценюк, додавши, що новий урядовець буде координувати діяльність Міноборони, МВС, Мінсоцполітики, Міністерства регіонального розвитку, "щоб всі пільги отримали всі учасники АТО".

Здається, цією ініціативою Арсеній Петрович продемонстрував, що бюрократизувався до мозку кісток і на будь-яку проблему знайде ідеальне бюрократичне рішення. Проблема лише в тому, що щирий бюрократ уже не здатен вийти за межі бюрократичної віртуальної реальності, тож вирішення усіх питань перетворюється на продукування внутрішньобюрократичних структур.

Так, існує актуальна проблема реабілітації бійців АТО. Як її вирішити? Створити Міністерство з питань бійців АТО. Одразу видно, що уряд підійшов до проблеми максимально серйозно, аж ціле міністерство хоче створити. А те, що всі питання АТОшників здатні вирішувати відповідні профільні структури – Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, земельні чиновники і т.д., так їх же треба скоординувати, аби чиновники не заплуталися у власних функціях. Власне це і є робота прем'єр-міністра, але Арсенію Петровичу не до цього, він про державу дбає повсякчас. То ж чом не створити окреме Міністерство для координації інших міністерств, а потім ще одне Міністерство для координації міністерства з координації з прем'єр-міністром і іншими міністерствами.

Але в державі проблеми не лише з бійцями АТО, тож, за логікою Арсенія Петровича, на черзі створення нових міністерств – з питань корупції, курсу валют, безробіття, доріг, каналізації та вигулу собак. Не обійтися і без міністерства волонтерів, судів, прокурорів, туризму, та реклами. Далі – міністерство гендерних питань, з питань сексменшин, стандартизації жіночої білизни і чоловічих шкарпеток. А вже існуючі міністерства, наприклад Міністерство молоді та спорту для поліпшення ефективності треба поділити. Спочатку на два – Міністерство молоді та Міністерство спорту, а згодом і на Міністерство футболу, баскетболу, гандболу і так до безкінечності.

І звісно, що кожному міністерству для ефективної роботи конче необхідні робочі інструменти - офіси, меблі, оргтехніка, автомобілі ну і секретарки з кавоварками. І не треба бути пророком або передбачити до чого все це призведе.

Власне, про те, що будь-яка бюрократична система здатна ускладнюватися і плодитися доти, доки не завалить своєю вагою усю державну структуру, людству відомо досить давно. І це навіть не вина окремих бюрократів, бо вони, знаходячись в середині системи, несвідомо підкорюються її внутрішнім законам. Бюрократична система поводить себе як примітивний живий організм, заповнюючи собою увесь можливий простір. В той же час вищі керівники держави, яким є в тому числі і прем'єр-міністр, повинні стояти над системою і обрубати на корню усі спроби її неконтрольованого розпліднення. Чи розуміє цю банальну істину Арсеній Яценюк? Та ніби мусить, от тільки піарити себе так чи інакше треба, в тому числі і серед ветеранів АТО, то ж чому не піти найпростішим шляхом, імітуючи бурхливу діяльність, замість ефективного вирішення існуючих проблем. Тим більше, що весь негатив від непотрібного міністерства в майбутньому забере на себе ще не призначений міністр з питань АТО, а аж ніяк не прем'єр.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.

Мітки: #