Яценюк вигадує собі новий "Європейський Вал"

Популістичні заяви Арсенія Яценюка про те, що йому заважають проводити реформи, схоже, вже нікого не чіпляють
Depo.Влада
29 лютого 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Яценюк вигадує собі новий "Європейський Вал"
Яценюк вигадує собі новий "Європейський Вал"

Схоже на те, що Арсеній Яценюк, під яким все сильніше хитається прем’єрське крісло, виробив алгоритм своєї політичної риторики, яка полягає у тому, щоб скинути відповідальність за політичну кризу на президента Петра Порошенка, розповідаючи про удавані реформи, які нібито зробив – і ще зробить – нинішній Кабмін.  

"Звертаюся до Президента та всіх національних політичних сил. Або вийдіть до суспільства з альтернативною реалістичною програмою і дієвою командою, здатною її забезпечувати, - тільки програмою, а не передвиборчими гаслами. Або припиніть взаємне поборення, вгамуйте пристрасті, переступіть через особисті почуття і підтримайте план дій країни на цей рік", - заявив Арсеній Яценюк на своїй традиційній "десятихвилинці". Насправді миротворча демагогія очільника уряду спрямована на те, щоб продемонструвати, що в усьому винуваті популісти, а він – "білий та пухнастий". Інша справа, що прем’єр-міністр, розповідаючи про свою майбутню реформаторську діяльність, сам впадає в цілковитий популізм.

Так, у своєму виступі Яценюк виступив за направлення 70% коштів за програмою державних капітальних видатків на ремонт доріг, заявивши про необхідність збільшити ефективність використання даних коштів. Виникає закономірне питання: що заважало Яценюку займатися ефективним ремонтом розбитих українських доріг у 2014-2015 роках?

Інша оригінальна ініціатива Яценюка стосується планів продати на аукціоні 1 мільйон гектарів державної землі. За його словами, на даний момент ця земля знаходиться в тіньовому обороті, і продаж нібито дозволить вирішити проблему корупції. При цьому Яценюк робить несподіваний висновок про необхідність продовження земельної реформи. Втім, абсолютно не зрозуміло, в чому полягає подібна реформа. Яценюк про це мовчить. Тим паче, що мораторій на продаж землі збережено, і як можна реформувати ринок, діяльність якого законодавчо заблокована.

Що ж до ідеї продати мільйон гектарів державної землі, то виникають серйозні сумніви в тому, що Яценюк таким чином переможе корупцію. Так, на думку народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Вадима Денисенка, нічого спільного з боротьбою з корупцією в даній ініціативі нема. "Держава справді володіє величезними просторами земель. Переважно – це власнність академії наук, ряду дослідних інститутів, недорозпроданих радгоспів і т.д. Власне це останній земельний ресурс, який ще залишився в держвласності. І саме його планує продати Яценюк. Точніше продати його не можна, а можна лише передати в аренду на 49 років. Зараз, все оточення Яценюка почне розповідати, як сільгоспакадемія наук непродуктивно використовує свої землі десь в Хмельницькій чи Волинській областях. При цьому, це саме оточення сором'язливо мовчатиме про кілька тисяч гектарів біля Києва, які можуть перетворитися на десятки тисяч квадратних метрів житла. Також оточення мовчатиме про землі навколо обласних центрів. І найголовніше – оточення мовчатиме, що минулого року воно почало потроху займатися сільським господарством, зокрема, компанію "Креатив" купив закадичний друг Іванчука Артур Гранц", - заявив Денисенко.

На думку народного депутата, нічого страшного в передачі всіх цих земель не було б, якби у Яценюка був хоч якийсь розумний план по продажу цієї землі і по тому, як далі, на цих землях будуть створюватися робочі місця. "Насправді в уряду немає жодного плану і розуміння, що на цих землях буде творитися. Є одна єдина задача – пошвидше продати. І частина земель перейде в надійні руки", - резюмував Вадим Денисенко.

Загалом, схоже, на те, що Яценюк, запускаючи подібні "сирі" інформ-приводи, просто хоче показати на медіа-картинку власну бурхливу діяльність. Втім, як і в історії з провальними проектами на кшталт "Європейського Валу", а також анонсованої багатомільярдної приватизації, окрім гучних заяв чекати чогось путнього від уряду Яценюка не доводиться…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада