Навіщо Яценюк копає собі могилу з підвищенням тарифів

Підняття тарифів на електроенергію видається спробою Яценюка показати Заходу, що він справжній камікадзе
Depo.Влада
1 березня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо Яценюк копає собі могилу з підвищенням тарифів
Навіщо Яценюк копає собі могилу з підвищенням тарифів

Зростання тарифів за електроенергію на 25 відсотків для населення, як і очікувалося, викликало бурхливу негативну реакцію. Додає "оптимізму" той факт, що ціни на електрику виростуть ще двічі – 1 вересня 2016-го та 1 березня 2017-го. Навіщо це Яценюку, який і так зараз втратив будь-яку підтримку в суспільстві?

Як це не дивно, але Яценюк завдяки такому явно непопулярному в народі кроку розраховує втриматися у прем’єрському кріслі. Так, підтримка у Верховній Раді – сумнівна. Окрім "Народного фронту", який поки що зберігає візуальну монолітність Арсенія Яценюка не хочуть бачити навіть в БПП, де як показало невдале голосування за відставку уряду все рівно більшість депутатського корпусу, виступають за те, щоб прибрати чинного очільника Кабміну. Якщо говорити про інших "дрібночленів", то тут позиція взагалі однозначна: і "Самопоміч", і "Батьківщина", і "Радикальна партія" майже одностайно проголосували проти Яценюка-прем’єра. До того ж риторика лідерів даних політсил теж явно свідчить про їх бажання повного переформатування уряду.

Єдине на кого залишається сподіватися Арсенію Яценюку - на друзів з Заходу, які до сих пір публічно висловлюють підтримку, але вже придивляються до інших політичних гравців, які можуть зайняти крісло голови Кабміну.  Підвищення тарифів на електроенергію – це явна спроба Яценюка донести меседж для західних партнерів, що саме він – справжній і єдиний політичний камікадзе в країні. Мовляв, лише він – Арсеній Яценюк, який вже втратив будь-які політичні амбіції – готовий  йти на непопулярні рішення. Керівництво МВФ, Світового банку, американські донори, вочевидь, мають позитивно оцінити такі дії з боку прем’єр-міністра.

Недарма ж Яценюк у своїх "десятихвилинках" останнім часом фокусує увагу на те, що український політикум і, зокрема, президент Петро Порошенко займаються лише популізмом і не готові ухвалювати рішення, які будуть негативно оцінені в суспільстві. А Яценюк, підіймаючи тарифи, демонструє, що єдиний готовий іти до кінця. А отже сподівається, що Захід йому допоможе всидіти як мінімум до осені, а може й до наступного року. Враховуючи той факт, що всі основні політичні гравців налаштовані проти парламентських перевиборів, це йому може вдатися…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада