Навіщо у "Народному фронті" вирішили підіграти Саакашвілі

З усього, що наговорив одеський відставник, "фронтовики" коментували лише версію про начебто його участь у відставці Арсенія Яценюка з прем’єрської посади

Політичний оглядач
Навіщо у "Народному фронті" вирішили під…

Партійний сайт "Народного фронту" жодним чином не відреагував на гучне грюкання дверима керівника Одещини. Вочевидь у партії Яценюка вирішили: відхід Саакашвілі – не їхня війна, їх прямо він не зачіпає, тож і лізти на амбразуру не варто.

Проте мовчанка сайту "НФ" – це, очевидно, позиція центрального штабу партії, але не окремих депутатів. Йдеться про пост Антона Геращенка у Facebook, в якому він написав про безпосередню участь Саакашвілі в кампанії проти прем’єра Яценюка. За словами нардепа і радника Арсена Авакова, екс-президентові Грузії начебто пообіцяли: якщо Яценюк чіплятиметься за прем'єрське крісло, то президент розпустить парламент, а після дочасних виборів Міхо може стати прем'єр-міністром. Той повірив і зайнявся масштабною критикою Арсенія Петровича й окремих членів його команди. А коли Яценюк пішов, грузинський "таран" став непотрібний. Більш того, небезпечним, адже вийшов з-під контролю.

Цю версію в аналітичній статті на сайті прояценюківського "Еспресо" розвинув Віталій Портников, її ж підтримують й інші спікери "НФ". Наразі, й сам Саакашвілі підтвердив, що подібне мало місце. Але навряд чи зараз варто сприймати за чисту монету все, що говоритиме губернатор-відставник. Саакашвілі кревно зацікавлений у перевиборах парламенту, а, вбиваючи клин між БПП й "фронтовиками", він наближатиме свою блакитну мрію.

Проте незрозуміло, навіщо грати в опозиційність соратникам Яценюка, адже перевибори нічого гарного їм не обіцяють. До того ж, опозиційна риторика Саакашвілі спрямована не лише на БПП й президента, а й на "Народний фронт", а найбільше, звісно ж, на Авакова. Схоже, очільника МВС грузин вважає своїм головним ворогом в Україні. Може за "бе-бе-бе"?

Як розвиватимуться події після звинувачень Антона Геращенка? Сценарій перший: "фронтовики" вимагатимуть від Банкової сатисфакції, й далі розганяючи тему начебто причетності президентської команди до відставки Яценюка. Що це може бути за сатисфакція? Наприклад, максимальна підтримка фракцією БПП законопроекту про спецконфіскацію, або м'яке спускання на гальмах справи проти менеджерів Одеського припортового заводу. Другий варіант менш ймовірний, оскільки "справу ОПЗ" веде НАБУ. Проте в контексті заяв Саакашвілі ця справа набуває дещо іншого вигляду, адже тема корупції на підприємстві активно розігрувалася губернатором-відставником. Простіше кажучи, ОПЗ можуть спробувати представити жертвою розбірок у владі.

Чи вторгують собі щось "фронтовики"? Очевидно у випадку реалізації подібного сценарію правильніше ставити питання про кризу відносин в коаліції, яка здатна спричинити кризові явища і в уряді, де за квотою "НФ" працює вісім урядників.

Другий сценарій: заява Геращенка була його (дивись, групи Авакова) особистою ініціативою і педалювати тему "Саакашвілі валив Яценюка з подачі Банкової" ніхто не буде. У "Народного фронту" досі існувала чітка позиція: Саакашвілі та інші популісти атакували Яценюка через свої хворі амбіції, але на виході вони не отримали дочасних виборів – БПП і "НФ", як справжні політичні партнери, домовилися, і замість Арсенія Петровича уряд очолив Володимир Гройсман – фігура, прийнятна для обох учасників коаліції. Поки виглядає так, що змінювати цю канву на радикальнішу "фронтовикам" сенсу немає. Хіба вони збираються посваритися з БПП, що буде політичним самогубством. На суїцидників соратники екс-прем'єра не схожі.

Третій сценарій: тему качатимуть сам Саакашвілі і його поплічники, їм це вигідно, а учасникам коаліції доведеться на це якось реагувати. Просто сказати - брехня і провокація - після поста Геращенка вже не вийде. Навіщось же радник Авакова це писав. Можливо має місце бажання зобразити з Яценюка таке собі "ягнятко на закланні". І дати старт кампанії з відбілювання Арсенія Петровича хоча б від тих звинувачень, які на нього навішав Міхо. Розрахунок на те, щоб у суспільній свідомості сформувався стереотип: Саакашвілі ніякий не антикорупціонер і не реформатор, а знаряддя, яке може опинитися у будь-чиїх руках. Як казали в СРСР, "сегодня он играет джаз, а завтра Родину продаст".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme