Навіщо Тимошенко повернула "бублика"

Учора на ток-шоу Шустер live лідерка "Батьківщини" з’явилася у новому-старому образі – із зачіскою а-ля "коровай". Так Тимошенко знову змусила про себе говорити
Depo.Влада
3 грудня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua
Навіщо Тимошенко повернула "бублика"
Навіщо Тимошенко повернула "бублика"

Точніше, обговорювати стилістичні та іміджеві речі. У лютому Тимошенко з’явилася в парламенті в радикально зміненому зовнішньому стилі - з розпущеним волоссям і в окулярах, схожих на вчительські. Хтось навіть допустив, що вона пройшла відповідні косметологічні процедури. Тоді політтехнологи мудрували: мовляв, політик молодиться, тому що готується до нового витка в своїй кар’єрі. І ось відучора Юлія Володимирівна постала такою, якою її добре пам’ятають українці – з косою, скрученою в "бублик". При цьому у соцмережах підмітили, що в старому образі Тимошенко виглядає старшою. Не на свій вік, але й не так, як ще донедавна.

У чому причина стилістичної метаморфози політика? Одні повернення в минуле пояснюють тим, що Тимошенко зрозуміла – дочасних виборів парламенту не буде, не буде й нового витка в її кар’єрі. Інші, навпаки, вказують, що в образі "молодиці" їй відверто не фартило, за останній рік провал за провалом, тому її технологи і стилісти після низки невдач в ході "Шатуна" рекомендували повернути фартового "бублика". Треті ж говорять: зміна образу – це найелементарніший політтехнологічний крок, аби всі тебе обговорювали. До цього кроку вдається не лише Тимошенко. Можна згадати Арсенія Яценюка, який завдяки неголеності прагнув здаватися мужнішим, Ігоря Мосійчука, який помітно схуд, перебуваючи під слідством, чи моложавого Михайла Гаврилюка, від козацького образу якого не лишилося й сліду.

Хто з радників Тимошенко переміг у війні за її імідж – ті, які радили молодитися, чи ті, хто повернув їй "бублика" - побачимо вже дуже скоро. Але у Юлії Володимирівни все одно залишається проблема, яку однією косою не вирішиш – вона повторюється не лише в іміджі, але й в заявах. Те, про що вона говорила в студії Шустера, українці вже чули неодноразово. Приміром, восени 2015 року, коли Тимошенко озброїлася темою тарифів під місцеві вибори.

Не змінився і її стиль поведінки: чую лише себе, говорю лиш те, що мені подобається, а хто намагається освіжити виборцеві пам’ять про мене – ворог і корупціонер. А учора лідерка "Батьківщини" договорилася до того, що канал Newsone зазнає репресій, бо говорить правду, "Інтер" підпалили, бо там критикували одного з міністрів, а на канал "112. Україна" в прайм-тайм її не пускають, тому що там менеджемент лояльний до влади.

А ще опозиціонерка ностальгувала за часами Януковича, заявивши, що на початок 2014 р. середня зарплата була в межах $400, а пенсія - $185. Вона критикувала постмайданні уряди, традиційно жонглювала цифрами. І ні слова про те, що якби Майдан не переміг Януковича і його режим, і якби люди, яких вона поносить у своїх полум’яних промовах, не взяли владу, усім було б абсолютно не цікаво, яка зачіска у «зечки» Тимошенко. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада