Навіщо Саакашвілі пожартував про Авакова Бонапарта

Взаємний обмін брудом між Саакашвілі та Аваковим не міг не призвести до абсурдних звинувачень

Навіщо Саакашвілі пожартував про Авакова…

Після вчорашньої перепалки на засіданні Нацради з питань реформ між міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та губернатором Одещини Михайлом Саакашвілі, останній влаштував розгромну прес-конференцію, під час якої агресивно критикував команду прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та персоніфіковано кривдника Арсена Авакова.

Зокрема, розповідаючи про нібито озвучені очільником МВС погрози в його бік, Михайло Саакашвілі звинуватив Авакова в тому, що він нібито утримує "приватні армії". "Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, мало того що вжив нецензурну лайку, але він також дозволив собі при всіх погрози прямого характеру. Це людина, яка керує неформальними збройними формуваннями, фінансує їх з корупційних доходів. І я схильний сприймати його погрози серйозно. Я сподіваюся, що люди, які ведуть реформи в МВС, такі ж "гастролери", остаточно укріпляться, і цей бардак з "приватними арміями" припинять", - сказав одеський губернатор, зазначивши, що у цих "формуваннях" є багато патріотів, але міністр не повинен мати до цього жодного відношення.

Загалом, натяк цілком зрозумілий: фактично Михайло Саакашвілі веде мову про добровольчі батальйони, які увійшли до складу МВС, і саме їх він вважає "неформальними збройними формуваннями". Щоправда, варто зазначити, що розкази Міхо про приватну армію дещо перебільшені. Втім, для ображеного Саакашвілі зараз і Нацгвардія – це приватна армія, і Аваков – Наполеон Бонапарт…

Варто зазначити, що до складу МВС наразі входить близько тридцяти спеціальних підрозділів. Фактично всі вони не так давно були добробатами, але наразі прив’язані до того чи іншого регіону і знаходяться у складі Нацгвардії. Тобто, мова йде про абсолютно формалізовані підрозділи. Ніхто не сперечається, що вплив Авакова на ці підрозділи мається і чималий. Але не варто забувати, що Аваков – міністр, і ці повноваження прописані у відповідному законодавстві. Якщо ж Арсен Борисович втратить свою посаду, то разом з нею і весь вплив на Нацгвардію. Всерйоз розмірковувати, чи підуть за Аваковим після його відставки вірні нацгвардійці у вогонь і воду, з розряду жартів. Отже весь нехитрий аваківський бонапартизм - це міністерський портфель.

Навіщо ж Саакашвілі згадав про "приватні армії" Авакова-Бонапарта? Швидше за все мова тут йде не стільки про боязнь якихось погроз з боку міністра, скільки про той факт, що у президента, до команди якого відноситься Міхо, давно існує бажання мати більший вплив Нацгвардію. Справа в тому, що відповідно до закону "Про Нацгвардію" голова даної структури призначається президентом з погодження міністра внутрішніх справ. Іншими словами, Аваков може заблокувати кандидатуру, запропоновану Порошенком.

У БПП протягом року кілька разів намагалися прибрати блокуючу функцію Авакова. А президент показово майже півтора роки тягнув з відповідним призначенням. Втім, в "НФ" кореспонденту Depo.ua недвозначно натякнули, що голосувати за скасування цієї норми не будуть.

Враховуючи наростаючий конфлікт між Аваковим та Порошенком, схоже, що потуги Саакашвілі закінчаться нічим. Точніше – сподіваннями на те, що Аваков рано чи пізно злетить з посади, і тоді можна буде спокійно перепорядкувати Нацгвардію собі. У Раді вже почали збирати підписи за відставку Арсена Борисовича – наразі їх вже 18…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme