Навіщо "роздягають" Коломойського

Поки Ляшко відкриває рахунок в "Приватбанку", деякі експерти вже говорять про початок кінця імперії Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Навіщо "роздягають" Коломойського…

Націоналізація "Приватбанку" викликала широке суспільне обговорення щодо подальшої долі однієї з найбільших фінансово-промислової групи в Україні. Дехто вже почав пророкувати про те, що слідом за банком підуть прахом й інші серйозні проекти двох дніпровських олігархів Коломойського та Боголюбова. Зокрема, мова йде про гірськолижний комплекс у Буковелі, який нібито має величезні борги перед "Приватбанком". Також на продаж ніби очікує феросплавний холдинг, а також Міжнародні Авіалінії України.

Якщо говорити про останні, то тут проблема полягає в тому, що в Україну попри блокування з боку Коломойського потихеньку заходять лоукости – компанії з дешевими квитками, які можуть серйозно послабити позиції МАУ. Тим паче, Коломойський втратив вплив на аеропорт "Бориспіль", і навіть в рідному Дніпрі має проблеми з аеропортом через конфлікти з мером міста Борисом Філатовим.

До цього також варто додати футбольний клуб "Дніпро", який теж перебуває в страшній фінансовій ямі. Дуже ймовірно, що наступного сезону легендарна команда повторить шлях харківського "Металісту" і буде розформована. Втім, за великим рахунком "Дніпро" - це скоріш не актив Коломойського, а пасив.

Хоча апокаліптичні прогнози деяких експертів виглядає як поділ шкури "невбитого" Коломойського. Так, теоретично ризики для серйозного послаблення екс-"приватівців" існують, але треба розуміти, що якби олігархи не отримали відповідних гарантій, націоналізації головного активу могло і не статися.

Тим паче, не виключена можливість того, що за півроку Коломойський знову зможе повернути "Приватбанк". Адже все питання – в деталях домовленостей з центральною владою, які наразі залишаються невідомими. Але навряд чи йдеться про знищення бізнесу, адже на кого – на кого, а на самогубцю Ігор Валерійович не схожий.

Втім, помилка Коломойського полягає у тому, що він не схотів публічно прокоментувати ситуацію з націоналізацією "Приватбанку". Адже його слова могли заспокоїти вкладників, а також дати можливість йому виступити постраждалим. Замість цього він відсторонився від даної історії. В результаті Коломойський тепер виглядає в очах українців винуватим у хвилюваннях і турботах через націоналізацію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme