За що Путін карає Григоришина пропискою в Україні

Ситуація з оголошенням у розшук Григоришина свідчить про те, що російський олігарх не впорався з покладеними на нього в Україні завданнями
Depo.Влада
13 квітня 2016 21:05
ФОТО: depo.ua
За що Путін карає Григоришина пропискою в Україні
За що Путін карає Григоришина пропискою в Україні

На фоні скандальної коаліціади ЗМІ майже оминули увагою ситуацію навколо оголошення у розшук російського олігарха Костянтина Григоришина в Росії. Про відповідну постанову стало відомо сьогодні в контексті ситуації навколо справи щодо ухиляння від сплати податків. Згідно з матеріалами справи, слідство вважає, що Григоришин спільно зі своїм партнером не сплатив податки на суму 674 млн 934 тисяч рублів.

Таким чином, слідство вважає, що російському бюджету були завдані збитки на зазначену суму."Встановлено, що Григоришин був бенефіціарним власником ТОВ ПІК "Созидания" і стовідсотково брав участь в статутному капіталі, контролював всі фінансові операції товариства", - заявив слідчий Андрій Пономарьов. Варто відзначити, що сама кримінальна справа, в рамках якого проводилися обшуки у компанії, що належить Григоришину, розслідується за ч. 2 ст. 199 КК РФ (несплата податків з організації в особливо великому розмірі), яка передбачає до шести років позбавлення волі. При цьому, за наявною інформацією, пан Григоришин розглядається слідством як організатор злочину.

Втім, у російських ЗМІ зазначають, що за непідтвердженою інформацією, дана історія нібито не напряму пов'язана з підконтрольним Григоришину Сумським НВО імені Фрунзе, яке є одним з основних виробників обладнання в нафтогазовому секторі - компресорних станцій і турбокомпресорних установок. При цьому левова частка замовлень українського підприємства нібито експортуються російським компаніям - "Газпром", ЛУКОЙЛ, НОВАТЕК, "Роснефть" тощо.

В кінці минулого року, за повідомленнями українських ЗМІ, щодо Костянтина Григоришина було порушено відразу кілька кримінальних справ, в тому числі державної фіскальною службою України, - про несплату податків його підприємствами на суму понад $250 млн. Втім, існують у Григоришина й інші проблеми, які стосуються судових позовів у США та Великій Британії в зв’язку з рейдерським минулим російського олігарха в Україні і стосуються саме Сумського НВО.

Втім, загалом шукати економічне підґрунтя у даній історії не варто: 675 мільйонів рублів за нинішнім курсом – це трохи більше 10 мільйонів доларів. Для мільярдера Григоришина - сума незначна. Тому в даній історії варто шукати політичну причину…

Зрозуміло, що на подібний крок слідчі у Росії без рішення Кремля навряд чи б пішли. Тому виглядає все таким чином, що Григоришин банально не впорався з завданнями, покладеними на нього в Україні. Зокрема, це стосується енергетики, де саме цей російський олігарх контролював цілі галузі діяльності. Мова йде не тільки про невдалий продаж трансформаторів за вдвічі завищеною ціною, але й про діяльність "Укренерго", керівництво якого пов’язують саме з Григоришиним.

Втім, все це – припущення. У будь-якому разі Григоришин спробує використати дану історію для того, щоб стати в очах українського суспільства мало не другим Ходорковським – жертвою путінського режиму. Благо, інформаційна підтримка у Григоришина є у вигляді "Української правди" та, за деякими даними "Громадського ТБ". У разі хорошої картинки Григоришину в додачу до своїх російського та кіпрського паспортів можна спробувати в якості постраждалого від Путіна отримати і громадянство України. Як говорив колись Ігор Коломойський, потрійне громадянство у нас не заборонене…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада