Навіщо Потап і Настя здалися Олегу Тягнибоку

Учорашня бійка під Палацом "Україна" продемонструвала, що ідея таким чином бойкотувати російськомовних співаків вичерпала себе
Depo.Влада
17 листопада 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо Потап і Настя здалися Олегу Тягнибоку
Навіщо Потап і Настя здалися Олегу Тягнибоку

Учора ввечері перед концертом Потапа і Насті в столичному палаці "Україна" поряд з будівлею концертнхолу відбулася сутичка правоохоронців із протестуючими-націоналістами, які виступили проти цього заходу. Один із нападників пробрався до глядацької зали і розлив нашатирний спирт, інший – поливав томатним соком підлогу на вході до приміщення. Штовханина, бійка і, як результат, втручання правоохоронних органів. Внаслідок сутички затримано чотири особи, один з учасників акції потрапив до лікарні. Також під час цих подій постраждала 9-річна дівчинка. Концерт все ж відбувся, хоча і почався з затримкою.

Що стало приводом для зриву виступу Потапа і Насті? Ситуація виглядає досить дивною. Співакам згадали відео, яке вони записали в 2014 році відразу після початку анексії Криму, зі зверненням до росіян, закликаючи їх не допустити війни. Ця акція мала назву "Мирна сотня" і носила цілком проукраїнський характер. У ній взяли участь й інші відомі український артисти і музиканти. Зокрема, Юрій Горбунов, Фагот, Катя Осадча.

Втім, поява двох десятків молодиків з символікою "Свободи" та їх молодіжного крила "Сокіл" явно була спрямована на силовий конфлікт. Правоохоронці спрацювали жорстко та оперативно. Цікаво, що серед затриманих опинився депутат Київради Володимир Назаренко, колишній помічник ще одного любителя зі зриву концерту Ані Лорак Ігоря Мірошниченка.

Втім, окрім лічених Інтернет-сайтів (зокрема, "Вєсті" та "Страна.юей"), цю тему ніхто активно не розганяв. Навіть російські ЗМІ проігнорували цю бійку. Чому? Мабуть, тому що історія аж надто притягнута за вуха.

Кому вигідно влаштовувати подібні провокації? Можна було б подумати на продюсерів: скандали в шоу-бізнесі – на вагу золота. Влаштувати бійку спеціально для реклами – досить правдоподібно. Втім, у даному контексті ця версія видається малореальною: дуже вже заполітизована та негативна тема. На такому сильно не попіаришся…

Цілком вирогідним є те, що "молодіжка" Тягнибока просто вирішила нагадати про своє існування. Зараз, після багатотисячних мітингів у центрі Києва та скандалів всеукраїнського масштабу, "Свобода" опинилася на інформаційній периферії. А тут який-ніякий інформпривід. Але успіхом подібну акцію назвати складно.

Так, Потап і Настя співають російською, але вони мають свою чималу аудиторію. Якої вона якості – це вже інше питання. Втім, це не означає, що треба зривати концерт. Тим паче, якщо "Свободі" так сильно хотілося покарати вищеозначених співаків, вони б давно могли піти штурмувати телеканал "1+1". Там Потап є одним з членів журі "Голос. Діти". Мабуть, у представників команди Тягнибока для цього кишка тонка…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада