Навіщо Порошенко пообіцяв прокурорам "фронтові" 30 тисяч

У нашого президента є неприємна звичка обіцяти те, чого неможливо виконати в принципі
Depo.Влада
13 травня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua
Навіщо Порошенко пообіцяв прокурорам "фронтові" 30 тисяч
Навіщо Порошенко пообіцяв прокурорам "фронтові" 30 тисяч

Сьогодні – перший повноцінний день роботи Юрій Луценка у якості нового генпрокурора. Святе діло – представлення президентом нового керівника колективу. Під час цього заходу голова держави, розповідаючи про те, яких "плюшок" чекати від Луценка вулиці Різницькій, пообіцяв різке підвищення заробітних плат для співробітників прокуратури. За його словами, співробітники реформованої прокуратури мають отримувати таку саме високу зарплату, як і працівники Національного антикорупційного бюро. "Проведення реформ, будь-які тести, вдосконалення роботи неможливі без рішучого підвищення рівня зарплати прокурорів. Рівень зарплати у реформованій прокуратурі має бути такий самий, як і в антикорупційному бюро", - заявив президент.

Враховуючи той факт, що середня зарплата детективів Національного антикорупційного бюро України встановлена на рівні 32-34 тисяч гривень, ця новина мала б бути позитивно оцінена з боку суспільства. Як-ніяк – за допомогою цього можна боротися з корупцією. Втім, реальність виконання цього плану голови держави викликає серйозні сумніви.

Не варто забувати, щщо штат того ж НАБУ, на яке рівняється президент, наразі складає близько 500 осіб, тоді як у органах прокуратури працюють майже два десятки тисяч людей. Це – незрівнянні речі. І бюджет прокуратури навряд чи витримає такий зарплатний фонд.

Інша справа, що в нинішній прокуратурі підвищення заробітних плат не вирішить проблему з корупцією. Справа "діамантових прокурорів" наочно продемонструвала: на верхівці прокуратури сидять мультимільйонери, для яких зарплата в 30 тисяч не робитиме погоди. У Корнійця один діамантик коштує в рази більше…   

Загалом, сьогоднішня обіцянка прокурорам з боку Петра Олексійовича до болі нагадує інше його зобов’язання, публічно озвучене ще у 2014 році. Тоді він клявся військовим, що зможе забезпечити тим, хто знаходиться на фронті заробітну платню на рівні тисячі гривень в день (до речі – теж виходить десь 30-31 тисяч). Але про все це Порошенко дуже швидко забув, і згадувати мабуть дуже не хоче. Він може і хотів би забезпечити "фронтову тисячу", от тільки зробити це просто неможливо - грошей нема. Тому як і тоді – зараз слова Порошенка виглядають як красива обіцянка заради обіцянки.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада