Навіщо Порошенко дав Шокіну рік

Бажання залишити Віктора Шокіна в Генпрокуратурі видається дуже ризиковим кроком для президента. Рейтингу це рішення йому не додасть точно

Навіщо Порошенко дав Шокіну рік…

Ідея президента Петра Порошенка проводити офф-рекорди з журналістами та блогерами – це добре, але показує лише односторонній зв'язок між президентом та суспільством. Так, залишається незрозумілим позиція голови держави по низці кадрових рішень. Зокрема, одразу кілька фігурантів зустрічі повідомили про те, що Петро Порошенко не збирається змінювати Віктора Шокіна на посаді генерального прокурора, і він ще перебуватиме на своїй посаді протягом року перехідного періоду реформування прокуратури. "Якщо я правильно зрозумів сьогодні президента під час зустрічі в АП, то головним достоїнством Шокіна він вважає факт, що той на посаді Генпрокурора не заважав йому проводити докорінну реформу прокуратури і позбавляти її атавістичних радянських функцій - загального нагляду і слідства (у тому числі, антикорупційного). Незрозуміло в цій ситуації лише одне: коли ці закони вже прийняті і починають діяти, на чорта продовжувати тримати на посаді цього неробу, який не показав пристойного результату ні по одному напрямку?", - зазначив Карл Волох на «Фейсбуці».

Втім, схоже, президентові ані Волох, ані інші блогери та журналісти під час зустрічі особливо не суперечили, хоча дане рішення виглядає серйозною помилкою з боку Петра Порошенка. І мова йде не лише про те, що Україні навряд чи потрібен генпрокурор, який лише "не заважає" проводити реформи. Ще рік таких швидких та радикальних "реформ", і Порошенко з такою командою може легко розгубити свій рейтинг, який і так демонструє поступове падіння.

На Україну гарантовано очікує черговий рік розчарувань – чекати якихось стрімких змін у якості життя не доводиться навіть якщо – о диво! – Порошенку таки вдасться запустити реформи. Водночас, збереження таких кадрів як Шокін лише погіршує позицію президента, оскільки чинний генпрокурор вже не може виконувати функцію громовідводу. Навпаки, його сидіння на Різницькій буде розцінено суспільством як безпосередня провина президента. А зараз до громадської думки варто дослуховуватися навіть президенту…

Поки ж Порошенко успішно повторює шлях свого кума, третього українського президента Віктора Ющенка, який через власне небажання нічого змінювати в кадрових питаннях дуже швидко втратив підтримку населення. Тим паче провести кадрові зміни у ГПУ – це цілком реальне завдання для президента. Адже на тому ж Шокіну світ клином не зійшовся.

Паралелі з Ющенком можна спостерігати і в Верховній Раді. Доводиться констатувати, що БПП наразі все більше нагадує ющенківську "Нашу Україну", яку несамовито хитало попри те, що партія знаходилася при владі. Аналогічна історія з губернаторами, низка з яких слухає, але не чує президента, граючи у власні ігри. Залишилося ще, аби Порошенко зберіг на своїй посаді голову НБУ Валерію Гонтарєву на рахунку якої падінні курсу гривні з 11 до 25 гривень за долар. За оцінками експертів, наступного року курс впаде до 30 гривень за один долар – і це знову ж таки буде заслугою Валерії Гонтаревої.

Поки шокіни-гонтарєви впевнено тягнуть Порошенка вниз, сам президент, за словами журналістки Анастасії Станко, заявляє про те, що такі кадрові рішення – це його політична відповідальність. Втім, ця відповідальність матиме наслідки для всієї країни. Проблема полягає не лише в рейтингу президента, але в складній соціально-економічній ситуації в державі. Хоча про перспективи "Третього майдану", про який люблять пафосно заявляти різноманітні "професійні революціонери", говорити не варто, але політичної стабільності Шокін-генпрокурор явно не додає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme