За що Найєма обізвали "хворим фантазером"

Напередодні завтрашнього голосування за відставку уряду нардеп від БПП Мустафа Найєм спробував качнути ситуацію в НФ
Depo.Влада
15 лютого 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
За що Найєма обізвали "хворим фантазером"
За що Найєма обізвали "хворим фантазером"

Одним з найгучніших інформприводів сьогоднішнього дня окрім відставки заступника генерального прокурора Віталія Каська, стала заява нардепа від БПП Мустафи Найєма про те, що представник "Народного фронту" Павло Пинзеник нібито особисто повідомив йому про готовність "НФ" голосувати за відставку уряду. "Така частина депутатів в "Народному фронті" є, яка була б готова проголосувати за відставку уряду Яценюка. Справа в тому, що ми розуміємо, попри те, що є дійсно монолітна історія "Народного фронту", у них також є різні течії, вони також розуміють можливість парламентських виборів дострокових, розуміють перспективу. І я вважаю, що вони готові на цю відставку", - заявив Найєм, фактично натякнувши про розкол у "НФ".

Родзинка у цій історії полягає у тому, що Павла Пинзеника пов’язують з групою екс-нардепа Миколи Мартиненка, який не так давно добровільно склав депутатський мандат через звинувачення в корупції. Дехто з політиків та експертів припустив, що такі слова Пинзеника могли свідчити про можливий розкол у "НФ" за лінією Яценюк-Мартиненко. Мовляв, останній образився на прем’єра, який не захистив його під час цькування групою "антикорупціонерів" на чолі з Сергієм Лещенком. Тим паче, що ще однією групою впливу "НФ", що вагається, називають депутатів, що знаходяться в орбіті Парубія-Турчинова.

Щоправда, різке спростування з боку "винуватця торжества" Пинзеника явно засвідчило протилежні настрої у "НФ". Фактично нардеп від "НФ" звинуватив свого колегу з БПП у брехні. "Будь-які фантазії на тему "окремих позицій в НФ" є безвідповідальними інсинуаціями і не мають нічого спільного з дійсністю... Заява Найєма – нездорова фантазія депутата з БПП", - заявив Пинзеник, наголосивши на консолідованій позиції фракції не голосувати за відставку Яценюка.

Втім, на цьому історія не завершилася. Найєм вирішив залишити останнє слово за собою, заявивши про те, що цю розмову нібито чули інші нардепи – позафракційна Ірина Суслова та нардеп від "БПП" Дмитро Лубинець. Мовляв, якщо треба – вони підтвердять факт розмови.

Вербально рознімати нардепів взялася нардеп від "НФ" Вікторія Сюмар, яку називають близькою до секретаря РНБО Олександра Турчинова, і яка на минулих місцевих виборах була одним з керівників виборчого штабу БПП. Вона зазначила, що Найєм неправильно зрозумів Пинзеника. "Я можу вас запевнити, що фракція "Народного фронту" не буде голосувати за відставку уряду, це перша теза. Друга теза, на скільки я зрозуміла, Павло Пинзеник говорив про зовсім інші речі, він говорив про те, що у випадку, якщо таке може відбутися, без участі у голосування "Народного фронту", то "Народний фронт" в такому разі може вести переговори щодо іншого, але це його особиста позиція. Поки що, в нас фракція запланована на вечір, на 20:00, але тут позиція фракції буде одностайною", - заявила Сюмар. Її заява – важлива з огляду на те, що група Турчинова представляє одну з найбільших груп впливу у фракції.  

Якщо ж повернутися до розмови, то правду дізнатися буде вельми складно: диктофонного запису розмови не існує. Враховуючи заяви Пинзеника та Сюмар, схоже, що Мустафа Найєм, так би мовити, трохи перебільшив сказане Пинзеником. В принципі, зрозуміти резон такого скандалу можна: зараз борцям з Яценюком було б дуже доречно в переддень архіважливого голосування розсварити групи "Народного Фронту" між собою. Чи вдасться це Найєму, буде видно менше ніж за добу – вже о 12:30 завтра Яценюк почне звітуватися у Верховній Раді, після чого розпочнеться таїнство голосування…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада