Навіщо "Народному фронту" прикре самогубство

Група нардепів ходила до НАБУ з вимогою порушити кримінальне провадження за матеріалами Онищенка. Досі так і незрозуміло, для чого "НФ" вв’язався в цю війну
Depo.Влада
7 грудня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо "Народному фронту" прикре самогубство
Навіщо "Народному фронту" прикре самогубство

Один із ходоків, Андрій Тетерук, пояснив: депутати прибули до НАБУ, аби те зареєструвало провадження про підкуп народних обранців, про факти якого раніше повідомив Онищенко. Документальних підтверджень цьому він поки не надав, а той аудіофайл, який з’явився у мережі, - це монолог депутата-коняра й бесіда з колегою по депутатській групі "Воля народу" Олесем Довгим. Друга вимога "фронтовиків" - встановлення винних у кампанії проти уряду Арсенія Яценюка, яку, за словами Онищенка, він фінансував. Щодо цієї вимоги навряд чи можуть бути якісь заперечення, всім також цікаво, хто ж поклав у кишеню 30 млн. "зелених" за "мочилово" Яценюка, якби не одне "але" - депутати "НФ", фактично, легалізували записи Онищенка. А їх спроба погратися в опозицію викликає лише одне питання: хлопці, сучечок, на якому ви сидите, ось-ось сам відвалиться, навіщо ви його пиляєте?

Припустимо, що похід до НАБУ – це спонтанний піар-крок, глибокі наслідки якого продумані не були. Тетерук, Помазанов, Чорновол й інші сфотографувалися, їх зняли на відео і на цьому – все. Якщо не все, і "фронтовики" налаштувалися на серйозну війну, то, мусимо сказати, що зростання рейтингу партії цим досягти навряд чи вдасться. Хіба короткотермінового. Навіть коли повірити, що Яценюк став жертвою змови, яку щедро фінансував Онищенко, то чи готові лідери партії гримнути дверима коаліції і піти на дочасні вибори? Не готові. Оце і є мірилом якості політтехнології "ми підемо до НАБУ".

Подальше розкручування "фронтовиками" теми "плівок Онищенка" нічого їм не дасть, а от попихачі до прірви завжди знайдуться. Приміром, Юлія Тимошенко журилася-побивалася, що з Яценюком так негарно вчинили. Але хто, як не вона, з вересня минулого року роздмухує антитарифну істерію, через яку рейтинг Яценюка обвалився точно не менше, аніж через інформаційних кіллерів, найнятих Онищенком. Нині опозиціонерам вигідно, щоб "НФ" вимагав справедливості, а ще краще – сатисфакції, і тим самим допомагав штовхати країну до перевиборів.

Проте мають право на існування й інші версії походу Тетерука енд компані в гості до Артема Ситника. Якого, нагадаємо, на робочому місці саме не було. Версія перша – спроба відвести увагу громадськості від розмов про можливу відставку глави МВС Арсена Авакова за результатами розслідування перестрілки між поліцейськими у Княжичах. Якщо ця версія правдива, то "плівки Онищенка" з’явилися більш ніж вчасно, розосередивши негатив проти влади відразу по кількох напрямках. Простіше кажучи, говорять і пишуть не тільки про Авакова і проблеми з реформою поліції.

Версія друга – у "фронтовиків" на НАБУ зуб. Антикорупційне бюро багато уваги приділяє розслідуванням проти окремих соратників Арсенія Петровича. З огляду на це, похід п’ятьох нардепів з петицією до НАБУ виглядає як інформаційний удар саме по відомству Ситника. Тепер від нього вимагатимуть звіту по цій справі, клюватимуть за будь-якої зручної нагоди. Інакше кажучи, піар "НФ" на темі "НАБУ покриває корупціонера Онищенка" забезпечений. Як надовго, залежить від Антикорупційного бюро і самих "фронтовиків", які часто-густо досить швидко охолоджуються до своїх же технологічних кроків. Приміром, їхня війна з "Інтером" зараз на стадії "заморожено конфлікту". А як починалося...

У мережах були й інші версії, приміром, що візит до НАБУ якось пов’язаний із засіданням регламентного комітету Ради, де розглядалося питання щодо подання Генпрокуратури по справі Вадима Новинського. Але це навряд. Скоріше соратники Яценюка вирішили скористатися нагодою і знову заявити, що вони – не "партія війни", а, навпаки, жертви війни проти них. Depo.ua вже застерігав "фронтовиків" від цієї помилки: жертвами ще можуть називати себе дрібні фракції, а тут – 81 депутат, свій спікер парламенту, та ще й семеро урядовців.  

То ж наостанок – анекдот у тему. Дзвінок у службу довіри. На дроті чоловік, який скаржиться психологу на свої суїцидальні настрої. "Розкажіть, що вас турбує", - питає психолог. "Мене переслідує високий бородатий очкарик. Він звинувачує мене в тому, що я краду лампочки у під’їзді. А це неправда, я їх навпаки – вкручую". – "Вкручуйте при свідках, тоді вас не зможуть ні в чому звинуватити", - радить психолог. За кілька хвилин дзвінок того ж чоловіка. "Мене переслідує жінка з волоссям, заплетеним у косу. Вона ненавидить мене за те, що має субсидію, а я плачу за тепло повну вартість. Жінка вважає мене буржуєм, хоча сама ходить у дорогих шубах і черевичках". – "Не зважайте. Скоріше за все, та жінка ненавидить не лише вас", - рекомендує психолог. За кілька хвилин знову дзвінок: "Мене переслідує сусід – міський божевільний – який при кожній нагоді звинувачує мене у здачі Криму росіянам". – Психолог після паузи: "Шановний, а ви не з божевільні телефонуєте?". – Знову дзвінок: "Мене переслідує злий чеченець, який строчить на доноси прямо з Лондона". – Психолог не витримує і дратівливо відповідає: "Чоловіче, а в який спосіб ви планували накласти на себе руки?". – "Повіситися". – "Так вішайтесь, вішайтесь…".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада