Навіщо Матіос попередив Інтерпол, що прийде за ними через тиждень

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос через ЗМІ розповідає дійсно вражаючі речі про хабарництво співробітників Інтерполу. От тільки в цих співробітників тепер є тиждень, щоб втекти
Depo.Влада
29 жовтня 2016 12:11
ФОТО: depo.ua
Навіщо Матіос попередив Інтерпол, що прийде за ними через тиждень
Навіщо Матіос попередив Інтерпол, що прийде за ними через тиждень

На минулому тижні немов грім серед ясного неба пролунала заява військового прокурора Анатолія Матіоса стосовно того, що cпівробітники Національного бюро Інтерполу могли допомагати екс-президентові України Віктору Януковичу та його соратникам з числа колишніх високопоставлених чиновників і бізнесменів уникнути кримінальної відповідальності.

"ГПУ, зокрема група військової прокуратури, яка розслідує ці кримінальні провадження, швидше за все, і напевно, в найближчий тиждень буде давати процесуальну оцінку ймовірності причетності окремих посадових осіб Національного бюро Інтерполу в Україні, у співучасті, або сприянні членам злочинної організації Клименка, Курченка, Арбузова, Януковича та інших, щоб ті уникли кримінальної відповідальності", - сказав Матіос.

Згодом військовий прокурор знову пригрозив Інтерполу, зазначивши, що там брали хабарі за недопущення в розшук ряду осіб. 

"У нас є свідчення, оперативні і документальні дані, що за кожен такий ляп в правоохоронній роботі були виплачені і сплачуються в деяких моментах щомісячні неправомірні вигоди, фактично хабарі, за недопущення оголошення або доведення процедури оголошення в розшук до кінця", - сказав він.
 
За інформацією Матіоса на наступному тижні в прокуратурі візьмуть процесуальне рішення за результатами вивчення матеріалів щодо можливих ознак посадових злочинів в діяльності окремих співробітників українського бюро Інтерполу.

Що це все означає? А те, що після цих слів, за логікою, кожен співробітник Інтерполу, якому є чого боятися, спокійно купує собі квиток на літак до Москви, наприклад, і вже звідти слідкує за ходом справи. Чи їде до Білорусі або в Крим, як зробив це одіозний суддя Чаус (із "банками" доларів). Нагадаємо, тоді Спеціальна антикорупційна прокуратура також заздалегідь через ЗМІ сказала, що має намір вручити судді підозру у четвер. А потім, не задалося, бо Чаус втік. Щось схоже було і з нардепом Онищенком, якого довго лякали арештом, зняттям недоторканості. Аж поки він не втік з України. І якщо у питаннях суддів та нардепів справа досить складна - вони недоторкані і потрібно цю недоторканість знімати (у випадку з Чаусом це було зроблено у вересні, а втік він у серпні, з Онищенка зняли у липні, а втік він у червні), то зі співробітниками Інтерполу все ж не так. Оголошуйте підозру, а потім розповідайте це все у ЗМІ. В цілому, для українського правосуддя немає нічого дивного. І залишається лише здогадуватися, навіщо Матіос ось так попередив "хабарників" з Інтерполу. Щоб могли втекти? Але навряд чи військовий прокурор так би вчинив. Тоді, щоб вони співпрацювали зі слідством? Можливо. Відповідь дізнаємося дуже скоро.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада