Навіщо Ляшко прискорює події

Якщо хтось думає, що у Ляшка є стратегічний план по проведенню дострокових парламентських виборів - той глибоко помиляється
Depo.Влада
2 вересня 2015 11:40
ФОТО: depo.ua
Навіщо Ляшко прискорює події
Навіщо Ляшко прискорює події

Єдина тактична ціль Ляшка - першим заявити про опозиційність і тим самим випередити Самопоміч і, можливо, Тимошенко

Що буде, якщо із коаліції вийде Садовий і Тимошенко

Своїм демаршем Ляшко всього лише почав прискорювати події, які рано чи пізно мали відбутися. Проте, поки говорити про розпуск парламента, як мінімум рано і головна ціль всіх нинішніх рухів - місцеві вибори. Я не буду вдаватися в юридичні подробиці, але навіть якщо із коаліції вийде і Самопоміч і БЮТ це не призведе до розпуску парламента. Цілком можливо, що буде прийняте рішення про створення коаліції спільно із позафракційними і частиною представників груп "Воля народу". Простіше кажучи, у нас може переформатуватися парламент і може бути створена нова коаліція. Без 300 голосів, без перспективи прийняти Конституцію в парламенті, але без перевиборів. І тоді одні будуть кричати про зраду Майдану, а інші будуть говорити про те, що Ляшко і Садовий виконують вказівки Москви. Хоча, зараз це середньострокова перспектива.

Проте, за два наступних місяці всі звикнуть до спільних голосувань БПП, НФ, Волі народу, частини Відродження і частини позафракційних. В наступні тижні Самопоміч і БЮТ, незалежно від того, де вони будуть, посилять свою опозиційну риторику. Чому? Та тому, що йдуть вибори. Вся різниця між ними полягатиме в тому, що Тимошенко буде кругом говорити, що не можна допустит повторення 2006 року і розвалу демсил. Саме на цьому вона будуватиме свій піар. А Садовий буде говорити про недієздатність парламента в нинішніх умовах (займе позу трудяги-мученика, який виключно з любові до народу тягне цей віз).

Яким може бути новий парламент
Для тих, хто зараз говорить про перевибори, хотілось би вказати на кілька моментів. По-перше, за нинішніх умов майже неможливо змінити діючий закон із закритими списками. По-друге, в новому парламенті збільшиться квота опоблока, зменшиться квота НФ і БПП і дещо зросте квота БЮТ і Самопомочі. Кількість мажоритарників-самовисуванців залишиться приблизно такою ж. І найголовніше - шанси Ляшка збільшити свою квоту, станом на зараз виглядають малоперспективно. Також існує теоретичний шанс на проходження Правого сектора.

Чи призведе це до якісних змін в підходах при формуванні нового уряду? Це має вирішувати кожен виборець для себе особисто. Хоча такий парламент буде ще складнішим в управлінні ніж нинішній.

Стратегія розвалу: в усьому винен Порошенко
Вище уже зазначалося, що першочергова задача Ляшка застовбити за собою місце першопроходця-опозиціонера. Окрім того, прискоривши вихід він вважає, що зможе затягнути питання зняття недоторканності з Мусійчука і Лозового виключно в політичну площину і тепер, будь-які голосування по зняттю недоторканності, будуть інтерпретуватися, як політична розправа. Взагалі вся логіка дій Ляшка і Самопомочі полягає в переведенні питання із парламентської площини, в площину народ проти Президента. Поки, багато хто скептично ставиться до такого розвитку подій, але об'єднання БПП та НФ вибиває останні громовідводи з рук Президента. Він давно вже асоціюється з Гонтарєвою і провалами НБУ. Тепер він напряму буде асоціюватися з провалами уряду (розмови про виходи з кризи це поки лише розмови).

В глобальному плані і Ляшко, і Самопоміч розпочинають боротьбу на дискредитацію цього парламента з подальшим виходом на перевибори. І головним ворогом вони вже обрали Порошенка. Тому напрямок боротьби буде зосереджений на двох моментах: маріонетковість БПП і НФ. Другий: непрофесіоналізм і небажання працювати на благо народу.

Чого не варто робити
Є кілька речей, які потрібно чітко розуміти, якщо ми не хочемо дестабілізувати ситуацію в країні. Перш за все, треба розуміти, що качання ситуації на перевибори - це не страшно. Навіть перевибори - це не страшно. Головне, щоб у боротьбі за перевибори ми не перейшли в чергову фазу маразму.

Друга загроза - спробувати розпочати війну компроматів і спецслужб. Ми насправді зараз стоїмо на межі величезної війни зливних бачків. Як тільки ми відкриємо цей ящик Пандорри - ми, як мінімум на рік окунемося в велику клоаку, де не більше 30% буде правдою.

І найголовніша загроза - це початок терору, в найгіршому значенні цього слова. Після 31 серпня ми вперше підійшли до початку реальної внутрішньої терористичної війни. Більше того, не треба бути аналітиком, щоб зрозуміти одну просту річ: після тупого теракту проти міліції тактика терору зміниться. Тепер будуть вибиратися окремі жертви, терор стане персоніфікованим. Тому, зараз лягає глобальна відповідальність на спецслужби. Цей вид терору - найскладніший для виявлення. Боротися з мікрогрупами ідіотів - найтяжче.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.