Навіщо Луценку американський прокурор

У Генеральній прокуратурі вже скоро з’явиться "чистильник" із Сполучених штатів
Depo.Влада
24 травня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
Навіщо Луценку американський прокурор
Навіщо Луценку американський прокурор

Майже через два тижні після призначення генерального прокурора Юрія Луценка нарешті були озвучені перші конкретні прізвища людей, яких хоче бачити "господар Різницької".

Так, Луценко повідомив про те, що планує призначити колишнього федерального прокурора США, американця українського походження Богдана Вітвіцького на пост глави конкурсної комісії з відбору до Генінспекції. "Планую з липня призначити американського помічника федерального прокурора українського походження пана Вітвіцького очолити конкурсну комісію. Первинну чистку персоналу почнемо ще раніше силами Внутрішньої безпеки", - зазначив він. Чому лише з липня – це залишилося невідомим. Втім, сам факт появи такої фігури як Вітвіцький у ГПУ – це серйозний крок з боку Юрія Луценка.

Варто зазначити, що це дуже досвідчений професіонал, який досяг в Штатах високих щаблів. В якості помічника федерального прокурора у підрозділі боротьби з економічними злочинами Департаменту юстиції США представляв державне обвинувачення у величезній кількості судових процесів. У 2003 році нагороджений відзнакою Генерального прокурора США як головний державний обвинувач у серії судових процесів, пов'язаних із аферами з нерухомістю та банківським шахрайством, що завдало збитки на мільйони доларів. У 2007–2009 роках працював юридичним консультантом Посольства США в Києві.

У грудні 2014 року кандидатура Вітвіцького була висунута на посаду голови Національного антикорупційного бюро. Втім, вже в лютому наступного року конкурсна комісія з обрання кандидатів на посаду директора новоствореного органу ухвалила рішення, що Вітвіцький не зможе очолити Національне антикорупційне бюро через невідповідність формальним вимогам щодо віку. Справа в тому, що закон "Про Національне антикорупційне бюро України" передбачає граничний вік для директора у 65 років, натомість Богдану Вітвіцькому на той момент було вже 67.

Чим займатиметься Вітвіцький у ГПУ? Він буде радити прибирати некваліфікованих людей, посилювати внутрішню безпеку, запроваджувати механізми з відбору представників Генінспекції ГПУ. На жаль, враховуючи той факт, що ГПУ – наскрізь прогнила структура, існують серйозні питання щодо перспектив цього призначення. Адже виправити там щось буде дуже складно…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада