Луценко погрожує "єлісаветградцям" перетворенням на "криворогоградців"

Несподівана ідея з утворенням Криворізької області може бути напряму пов’язана з історією з перейменуванням Кіровограду
Depo.Влада
10 грудня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Луценко погрожує "єлісаветградцям" перетворенням на "криворогоградців"
Луценко погрожує "єлісаветградцям" перетворенням на "криворогоградців"

Українські політики дуже часто пропонують нестандартні ідеї та ходи, які ставлять в глухий кут навіть аналітиків та експертів. Цього разу відзначився голова фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко, який несподівано запропонував перекроїти територіально-адміністративну мапу нашої держави, створивши в її центральній частині нову Криворізьку область. "Питання про формування в рамках адміністративно-територіальної реформи Криворізької області шляхом об'єднання Кривого Рогу, Кіровограду та прилеглих районів було б логічно розглянути саме зараз", - сказав він. Луценко аргументував цю ідею тим, що населення Кривого Рогу та Кіровограду близьке за історичним корінням, об'єднане господарськими і сімейними зв'язками.

Щодо спільного історичного та сімейного коріння можна серйозно посперечатися. Як і взагалі про господарську доцільність такого приєднання Кіровограду до Кривого Рогу. Втім, як це не дивно, але можна знайти цілком логічне політичне обґрунтування такої несподіваної заяви Луценка. Справа може полягати у нинішній епопеї з перейменуванням Кіровограда. Все йде до того, що "комуністичний" Кіровоград скоро перейменують у "імперський" Єлисаветград. Нагадаємо, що паралельно з місцевими виборами, 25 жовтня, в місті деякі політсили, пов’язані з "п’ятою колоною", запустили опитування мешканців обласного центру, і переміг саме цей варіант. Заразу у місті активно пропоганують цю назву і в Кіровоградської єпархії УПЦ МП, де мірянам пояснюють, чому стара імперська назва міста – "історично правильна". Аналогічні кроки проводить низка політичних гравців, які агітують за "Єлисаветград".

Все це веде до того, що скоро на мапі з’явиться не тільки Єлисаветград, але й Єлисаветградська область. Схоже на те, що Юрій Луценко вирішив трохи налякати ініціаторів такого недоречного перейменування. Адже якщо вже на те пішло, потенційна Криворізька область звучить явно краще за Єлисаветградську, яка б виглядала на мапі Україні зовсім неприродньо. Існує інше, більш меркантильне питання, яке гарантовано турбуватиме жителів Кіровограду, в разі позбавлення міста статусу обласного центру - це гроші. У разі якщо місто перестане бути обласним центром, його бюджет гарантовано зменшиться, і місто, яке і так живе небагато, може залишитися у жебрацькому становищі.

Крім того адміністративна реформа призведе до неминучих перевиборів місцевих представницьких органів влади, які і просувають імперське перейменування.

Загалом, бити гривнею кіровоградчан – це хороша ідея. Може тоді мыстяни подумають над ідеєю Луценка, і власну думку щодо назви змінять. Тим паче, що кількість альтернативних назв вражає: це і "Златопіль", "Степоград", "Інгульськ", "Благовіст", "Кропивницький", "Тобілевичі", "Слов’янопіль", "Бугогардівськ", "Лелеківськ", "Центральноукраїнськ", "Уранопіль", "Долеград", "Новокозачин", "Скіфопіль", "Лебідея", "Ексампей". Є з чого вибирати…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада