Штраф та реєстрація: Чому ані Гройсман, ані Яценюк ні в чому не винні

Скандал з нібито "кріпацькою" постановою уряду виявився звичайним фейком
Depo.Влада
22 квітня 2016 13:45
ФОТО: depo.ua
Штраф та реєстрація: Чому ані Гройсман, ані Яценюк ні в чому не винні
Штраф та реєстрація: Чому ані Гройсман, ані Яценюк ні в чому не винні

У погоні за гучними сенсаціями останнім часом вітчизняні ЗМІ регулярно видають неперевірену або спотворену інформацію. Останнім яскравим прикладом стала історія з вільною інтерпретацією норм нових правил реєстрації місця проживання.

Видання "Сегодня", яке належить Рінату Ахметову, оприлюднило "сенсаційний" матеріал про те, що уряд зобов'язав штрафувати всіх громадян, які проживають не за місцем реєстрації протягом 30 днів. "За новими правилами, всі українці, які виїхали з дому більш ніж на 30 днів (на роботу, навчання і т. д.), повинні зареєструватися на новому місці. Тих, хто відмовиться, каратимуть штрафами", - говориться в статті "Українців зобов'язали ставати на облік при переїзді".

"Зрада!", - залунало просторами соцмереж. Головну провину одразу "навішали" на чинного голову уряду Володимира Гройсмана, який, мовляв, мало не робить з українців "кріпаків". Дехто почав говорити про тяжку долю внутрішніх мігрантів, які тепер будуть на гачку у правоохоронних органів.

Втім, якщо розібратися у всій цій ситуації, то все це дуже нагадує анекдот про неіснуючу дочку-проститутку. По-перше, виявилося, що урядова постанова №207 була ухвалена ще 2 березня, тобто ще за часів прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і вступила в силу на початку квітня. Себто Гройсман до цієї історії не має жодного відношення.  

По-друге, найсмішніше, що у даній постанові нема жодної згадки про необхідність ухвалення обліку при переїзді. "Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання", - говориться у 4 пункті постанови щодо правил реєстрації місця проживання . Тільки у разі невиконання даної норми – якщо людина вже знялася з реєстрації та не отримала нову, "працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення".

Загалом, ця історія підняла кілька важливих проблем: паніку, яку викликало журналістське "розслідування", дуже складно вгамувати. Адже у нас майже ніхто не любить читати "нормативку". Тепер же у маси пішла теза, що "маленьких українців" уряд перетворює на кріпаків, забороняючи вільне пересування. І довести зворотнє нашій "диванній сотні", яка живе від "зради" до "зради" буде дуже складно.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада