Навіщо Гризлов в Києві переповідатиме Кучмі інтерв'ю Путіна

Візит до Києва представника Росії в Мінській контактній групі Бориса Гризлова виглядає як "підстава" для Порошенка
Depo.Влада
11 січня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
Навіщо Гризлов в Києві переповідатиме Кучмі інтерв
Навіщо Гризлов в Києві переповідатиме Кучмі інтерв'ю Путіна

Днями Роман Безсмертний заявив про початок "Мінська-3", а, отже, начебто нічого дивного в тому, що представник Росії в Мінську Борис Гризлов вирішив зустрітися з нашим представником Леонідом Кучмою в Києві. Але... Чому не можна було цього зробити в Мінську і українофобу Гризлову знадобилося пертися в Київ? Наприклад, його попередник ніколи не літав до Києва. Тим більш, дратівливо цей візит виглядає на фоні, по-перше, заяв Кравчука про необхідність миритися з Росією, по-друге, інтерв'ю Путіна газеті Bild, де він ясно пояснив, що Україна отримає дулю, а не контроль над кордоном, поки не дасть "особливий статус Донбасу" і, по-третє, потуг зібрати голоси у ВР для внесення змін до Конституції України з цим самим "особливим статусом". 

Мабуть, власне, в тому і полягає сенс прильоту Гризлова - подратувати українців, ще більше налаштувати їх проти конституційних змін та зірвати цей процес, щоб потім і далі повторювати в Мінську мантру - спочатку "статус"- потім кордон, а інакше - Україна не виконує мінських угод. Виглядає, так, що офіційний Київ потрапив у невеличку пастку - відмовити Гризлову у прийомі просто не випадало.

Росії дуже не вигідно, щоб в Конституції України з'явився просто рядок про те, що самоврядування в окремих районах Луганщини та Донеччини регулюватиметься окремим законом. Яким може бути цей закон ніхто зараз не уявляє. І власне, це не влаштовує Путіна. По суті, зміни до Конституції продають йому "кота в мішку" і в Мінську буде заявлено, що Україна виконала пункт про "особливий статус" і тепер час вже поговорити про передачу контролю над кордоном, що автоматом ставить Росію у неприємну оборонну позу. Тому Кремль докладатиме усіх зусиль, щоб зірвати голосування у ВР. І Гризлов, якому немає що сказати Кучмі, крім того, що Путін вже озвучив в німецькому таблоїді, ще одна спроба Росії підлити води на млин українських псевдопатріотів, які матимуть більше підстав кричати "зрада!".