Навіщо Генпрокурор знову підставляє сам себе з листом Лещенка

Справа по Олені Тищенко лише рикошетом ударить по Шокіну і сильно зачепить Президента
Depo.Влада
12 серпня 2015 13:40
ФОТО: depo.ua
Навіщо Генпрокурор знову підставляє сам себе з листом Лещенка
Навіщо Генпрокурор знову підставляє сам себе з листом Лещенка

А Тищенко, в масовій свідомості, має всі шанси виявитися героєм, бо розповість про свою боротьбу "зі злом", в якій їй заважає прокуратура. Це, таке собі дежавю справи Сакварелідзе.

Генеральний прокурор попросив голову Верховної Ради провести розслідування, чи мала право Олена Тищенко, нинішній керівник управління МВС України з питань повернення активів отриманих незаконним шляхом займати посаду консультанта комітету з питань оргзлочинності ВР в 2005- 2014 рр.

Більш абсурдного з точки зору права і піару формулювання тяжко навіть придумати. Але давайте про все по порядку. В ефірі телеканалу Еспресо.TV Тищенко заявила, що її юридична фірма працювала в Росії над якимось великим процесом, тобто тим самим вона начебто заявила, що порушила закон про держслужбу. Не треба бути дуже розумним аналітиком, щоб передбачити, що завтра ми отримаємо відповідь від Тищенко, що вона обмовилася і, що це фірма її знайомих. Але мова тут не про це.

Якщо Тищенко працювала в якійсь фірмі і тим більше, була її засновником - виникає логічне питання, як це може перевірити Гройсман? Відповідь дуже проста - він має направити лист в податкову, МВС, Мін'юст і навіть в прокуратуру, щоб вони поцікавилися, чи не порушувала Тищенко закон. Чому це не може зробити прокуратура - питання риторичне. Більше того, навіщо було чекати запит від депутата Лещенка, щоб у відповіді на нього просити про щось голову ВР (саме після листа Лещенка про заяву Тищенко в ефірі Еспресо.ТV прокуратура попросила голову ВР розібратися)? Згідно з нашим законодавством повідомлення у ЗМІ може стати причиною відкриття справи і так.

А тепер найголовніше. Є два варіанти розвитку подій. Перший - у прокуратурі є неспростовні докази, що Тищенко порушувала закон про держслужбу. В ЗМІ вкидується матеріал про це і з'являється щось компрометуюче (захищала когось із поплічників Януковича і т.д.). Але чомусь, складається враження, що нічого подібного нема. Якби було б, ми б уже про це десь чули чи читали.

Другий - справа розвалюється, а найближчі кілька днів ми в пресі бачимо заяви Тищенко про те, що все це повна маячня, вона бореться зі злом і регулярно повертає якесь майно.

І останнє. Я ні в якому разі не ідеалізую Тищенко і, що вона зробила, я чесно кажучи, не чув. Але у мене виникає одне єдине запитання: навіщо прокуратура продукує власний антипіар?