Чому Путін присвятив прес-конференцію українській "ваті"

Прес-конференція хазяїна Кремля була несхожою на попередні: він намагався показати себе партнером Заходу і ледь не "батьком рідним" для українців. Щось тут не так

Політичний оглядач
Чому Путін присвятив прес-конференцію ук…

Чи то "глодомор" на Росії, чи останні гучні скандали на спортивно-допінговому фронті, чи передчуття великого шухеру за геноцид сирійських сунітів в Алеппо, чи просто похорон вбитого посла так вплинув, але сьогодні Путін виглядав так, наче це його двійник. Трохи полякав ядерною зброєю, але до цього вже всі звикли. Як і до пустопорожніх обіцянок підняти економіку анексованого Криму. Звинуватив США і Європу у підтримці "державного перевороту" в Україні. І це вже повтор старої пісні. Але були й певні нові сигнали. Зупинимося на кількох ключових.  

Цікавим був меседж про Крим та нормалізацію стосунків з Україною: "Я сподіваюся і впевнений, що рано чи пізно у нас відбудеться нормалізація відносин з Україною".

Важливим компонентом нормалізації Путін бачить Керченський міст. І це не жарт. Він додав, що Керченський міст буде важливим для комерційних російсько-українських відносин і гуманітарних зв'язків.

Про війну на сході: "Добре було б домогтися, щоб українську армію на Донбасі не вважали окупантами". Так він відповів на питання українського журналіста про те, що росіяни завжди залишаться для українців окупантами. Спікер знову вдався до маніпуляції в стилі "настамнет". Це для російського споживача інформації. А от для українського Путін дав сигнал: якщо київська влада не йтиме на поступки, Україна втратить "Л-ДНР", а війна триватиме ще довго. Цю тезу зараз підхоплять "ватні" ЗМІ, її в різних форматах ретранслюватимуть "опоблоківці", Савченко й ціла армія проросійських ботів. Насправді потрібно розуміти, що під час окупації Росією частини Донбасу окупанти проводять масовану обробку місцевого населення, якому насаджується ненависть до всього українського. Головне завдання – перетворити місцевих на патологічних українофобів, і в такому вигляді спихнути їх Україні.

Наступний вислів Путіна стосувався нормандського формату переговорів по Донбасу. "З жалем маю констатувати, що "нормандський формат" працює в’яло, але іншого шляху нема. Я особисто вважаю, що робота в цьому форматі повинна бути продовжена. Без цього ситуація буде деградувати і доволі швидко", - сказав він. Це означає, що перемовини в такому форматі дають можливість Кремлю затягувати процес, забалакувати його і при цьому робити вигляд, що Росія тут – ні до чого. В Москві все ще вірять у щасливий для себе збіг обставин, коли всякі "фійончики" чи "лепенчики" переможуть на виборах в низці європейських країн. І тоді можна буде підвищувати ставки.

Приміром, вимагати від них тиснути на Київ в питання амністії бойовиків. Недарма ж сьогодні Путін звинуватив Україну у небажанні помилувати і відпустити всіх бойовиків. Очевидно, у найближчі дні від російської агентури в Україні варто очікувати заяв на кшталт "треба почути Путіна". Насправді ж за цими заявами стоїть лише одне: зробити винною у військовому протистоянні на Донбасі українську владу. З одного боку Росія вдається до ескалації війни, з іншого – хазяїн Кремля каже про мир, що "пора це все припиняти". 

А ще "добрий дядя Вова" зачепив і безвіз для України. "Це добре". Візи в Європі - це анахронізм, їх треба скасовувати", - сказав він. А ще – "візи дають без права на роботу, це означає, що українці в ЄС будуть працювати нелегально. Значить, вони не будуть соціально захищені, буде жорстка експлуатація. Якщо вже дозволяти в'їзд, то з правом на роботу". Ще трохи і оголосить себе "батьком" українського безвізу.

Єдиний висновок з усього того, що говорив сьогодні Путін, - Кремль змінювати свою позицію не збирається, там і далі сподіваються на дві речі – прихід до влади в країнах ЄС лояльних політиків та підривну діяльність всередині України кремлівської агентури. Стратегії у Путіна немає, але є тактичні ходи, які варіюватимуть залежно від світової кон’юнктури. І нам від цього не легше. А, навіть, якщо комусь здалося, що сьогодні віщав не сам Путін, а ФСБ підмінила його "дідусем-миротворцем", то це лише обман зору і слуху.

Є й інший прихований зміст цього спічу. "Путін-миротворець" має зіграти на світогляді української вати, яка досі вірить, що Росія не є агресором. І, відповідно, зіграти на руку проросійським політичним силам в нашій державі, які грають на лозунгах про припинення війни і початку діалогу із терористами та Росією. Саме ці сили, на фоні слів Путіна, можуть розраховувати на підтримку цієї вати на виборах. Чи є це розрахунком на позачергові парламентські? Питання тут відкрите. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme