Навіщо Чорновол прикриває нероб з Генпрокуратури

Геніальна у своїй простоті задумка Тетяни Чорновол узяти і конфіскувати майно поплічників Януковича рішенням парламенту продовжує розбурхувати почуття українців
Depo.Влада
10 вересня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо Чорновол прикриває нероб з Генпрокуратури
Навіщо Чорновол прикриває нероб з Генпрокуратури

Дискусію відродила сама Чорновол, яка гнівним блогом відповіла на критику "Парламентської експертної групи".

Нагадаємо коротко суть проблеми. Тиждень тому в Раду було внесено законопроект Чорновол, який передбачає конфіскацію майна 20 поплічників Віктора Януковича. Пропонується зробити це доволі просто: ГПУ вносить пропозицію по конфіскації майна в суд і той протягом 10 днів має винести відповідне рішення.

Критики Чорновол цілком слушно зауважили, що цей закон з юридичної точки зору не витримує жодної критики, бо не відповідає ані європейському законодавству, ані Конституції України. В разі прийняття цей законопроект може відкрити ящик Пандори. Приміром, якщо завтра 226 депутатів парламенту погодяться, що Чорновол нехороша людина, то і її майно можна буде конфіскувати у такий само простий спосіб. По-друге, кричуща "незаконність цього закону" дозволить Януковичу з поплічниками легко оскаржити конфіскацію у європейському суді, ще й отримати компенсацію.

При цьому експерти парламентської групи наголошують, що в українському законодавстві і без Чорновол є можливість конфіскувати майно поплічників Януковича. "Втеча "діячів" минулої влади не робить неможливою конфіскацію їхнього майна, необхідно лише чітко дотримуватися визначеної законом процедури", - зазначають експерти.

У відповідь Чорновол відверто зазначає, що "злочинне походження майна Саші Януковича навряд чи можна вважати таким, що потребує доказування". Після чого пані Тетяна, окремо дорікаючи групі в анонімності (правда, вони одразу оприлюднили усі свої прізвища), апелює до юридичної казуїстики навколо різниці між "конфіскацією" та "особливою конфіскацією" та намагається вплинути на емоційну сферу фотографіями розкошів Межигір'я та міркуваннями на рахунок того, що неконфіскованість маєтків Януковича, Арбузова, Курченка сотовариші лише підштовхує останніх качати ситуацію в Україні, сподіваючись швидко повернутися у свої розкішні апартаменти.

Проте, суть всієї історії зовсім не в юридичних тонкощах і не в мотивації поплічників Януковича. Ключове питання: чому Генпрокуратура не робить нічого аби конфіскувати майно злочинців, для чого має усі потрібні юридичні механізми. Законопроект Чорновол - це просто намагання перекласти відповідальність з Генпрокуратури, яка чомусь не має відчутного прогресу в розслідуваннях справ поплічників Януковича, і до того ж дивним чином губить докази. Отже, заробляючи політичні бали, на протягуванні свого дуже сумнівного, але вельми популярного, в тому числі і через бездіяльність ГПУ, закону, пані Чорновол свідомо чи несвідомо прикриває генпрокурора Шокіна. Останній же цілком може бути задоволений, тепер на велику частину претензій до його професійної діяльності він просто киватиме в бік народних депутатів, мовляв, а я тут до чого.