Навіщо Тимошенко і компанія женуть українців на новий "шатун"

Серед вимог опозиції – жодної економічної, жодної ініціативи, яка б припинила війну. Натомість Тимошенко, Чумак і компанія пропонують українцям долучитися до мітингів за абсолютно ефемерні речі

Політичний оглядач
Навіщо Тимошенко і компанія женуть украї…

"Ми всі пам'ятаємо, як йдучи в новий парламент, усі партії, які зараз у ньому знаходяться, обіцяли політреформу. Тому ми вимагаємо від голови Ради, президента, фракцій більшості включити порядок денний сесії законопроекти про вибори за пропорційною системою за відкритими списками №1068-1, 1068-2, законопроект про імпічмент президента № 2278, проект про ТСК авторства депутатів від "Батьківщини", а також законопроект про зміни в Конституцію №1776 щодо скасування недоторканності народних депутатів", - озвучив вимоги опозиціонерів Віктор Чумак. Який, нагадаємо, обрався в одному зі столичних округів саме від "Блоку Петра Порошенка", був членом фракції БПП, але в лютому 2016 з неї вийшов. А ще нагадаємо, що у його передвиборчій програмі про скасування недоторканості не йшлося. Але це так, до слова.

Чумак також заявив: у разі, коли вимоги опозиції не будуть включені до порядку денного сесії, нардепи не виключають проведення "акцій прямої дії". Простіше кажучи, українцям пропонують взяти участь у такому собі весняному "шатуні" за ідеї, які наразі не несуть жодного конструктиву для простих громадян.

Отже, про що говорить Чумак. По-перше, система виборів за відкритими списками, безумовно, потрібна, але вона не на часі. Чергові парламентські вибори відбудуться восени 2019 року, а позачергових, попри мрії опозиціонерів, не буде. Вони можуть скільки завгодно розповідати міфи про відсутність коаліції чи викривати ситуативне голосування разом із коаліцією окремих депутатських груп, проте законних підстав для розпуску ВР не існує. До закону про відкриті списки цілком можна повернутися згодом, це не те, що зараз турбує українців.

По-друге, всі чудово розуміють, навіщо опозиціонери піднімають тему законопроекту про імпічмент президента. Навіть якщо він з'явиться в порядку денному, і, насправді, його варто було б винести на голосування, то буде провалений самими ж опозиціонери. Їхні лідери сплять і бачать себе в головному кріслі на Банковій. То ж балачки про такий закон – банальна маніпуляція. Тут навіть нема про що говорити.

По-третє, ТСК щодо розслідування діяльності голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, як і всі попередні парламентські слідчі комісії, - це виключно піар-майданчик. Розслідуванням і по Гонтарєвій, і по її заступниках має займатися НАБУ. І воно це робить. Якщо Тимошенко або хтось інший хоче добитися покарання для керівництва НБУ, має не забалакувати тему в ТСК, а давати свідчення відомству Артема Ситника.

Дещо ширші вимоги до влади озвучила Юлія Тимошенко, яка, що дуже помітно, підвищує градус опозиційної риторики, аби, таким чином, прибрати зі свого шляху інших претендентів на лідерство. Зокрема, "Самопоміч". Отже, Тимошенко нині осідлала три теми: реалізація меморандуму з МВФ, референдум щодо продажу землі і нова Конституція. Так само вона колись піарилася на референдумі про вступ до НАТО, восени 2015 року і протягом майже всього 2016-го – на газовій темі. Але коли люди почали отримувати субсидії, тема була нею знята з порядку денного.

Про земельний референдум Depo.ua вже писав. За існуючого закону про всеукраїнський референдум реалізувати цю ініціативу неможливо. Що ж до меморандуму з МВФ, то кому, як не Тимошенко, яка за свого прем'єрства освячувала цей документ, добре знати про вимоги кредиторів. Вони однакові, що для України, що для інших країн, яким надається фінансова допомога. Різниця хіба в термінах і нюансах реалізації. Не Тимошенко перша і не вона остання, хто використовує технологію протидії виконанню вимог кредиторів для приходу до влади внаслідок потужної соціально-економічної кризи. Як показує досвід, жодна країна після цього не позбавлялася економічних проблем. Навпаки, остаточно опускалася на дно.

І, останнє. Час від часу Юлія Володимирівна розповідає про нову Конституцію. Свого проекту не показує, але, судячи з озвучених нею смислів, йдеться про ті речі, які здатні перетворити Україну на державу, що не відбулася. Ось що Тимошенко сказала учора в ефірі одного з телеканалів про свою конституційну ініціативу: "Це новий суспільний продукт, нова конституція, де буде делеговано народу право і призначати політиків, і відкликати їх, і контролювати, і притягувати до відповідальності… Треба дати людям право відкликати президента достроково референдумом і без участі державних установ". Тут важко не погодитися з тими експертами, які кажуть: щойно у нас виникає тема референдуму – шукай руку Москви.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme