Будапешту на радість: Як Москаль легітимізує угорські погрози Україні

Незважаючи на охолодження відносин Києва з Будапештом, де невдоволені нормами нашого закону про освіту, керівництво Закарпаття продовжує загравати з угорською меншиною регіону 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Будапешту на радість: Як Москаль легітим…

У суботу в селі Яноші на Берегівщині відбувся "фестиваль добросусідства" між Україною та Угорщиною "БерегФест", в якому взяв участь глава Закарпаття Геннадій Москаль. Під час вітальної промови він вирішив виступити угорською. Виходить дивне "добросусідство", яке межує з відвертим підлабузництвом. З такими темпами українському діячеві варто висувати свою кандидатуру в Національну асамблею Угорщини, а не представляти президентську вертикаль на Закарпатті

Зараз реверанси з боку керівництва області виглядають відверто дико. Напруження відносин між Україною та Угорщиною через ухвалення Верховною Радою закону "Про освіту" досягло апогею: на вихідних у ЗМІ була опублікована заява посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеля, який продовжив відверто шантажувати офіційний Київ, від імені Угорщини пообіцявши блокувати на рівні ЄС будь-які ініціативи України. Після таких заяв МЗС мало б поставити питання про відкликання посла.

Що ж до керівництва Закарпаття, то воно має підтримати позицію президента, який, підписавши закон "Про освіту", дав зрозуміти, що шантаж з боку Будапешту не пройде. Справжній державник (а саме таким себе позиціонує Москаль) не мав їхати на цей фестиваль. Коли вже на те пішло, голова ОДА міг обмежитися тим, щоб відправити на захід, який, до речі, спонсорує угорська сторона, когось зі своїх заступників.

А так вийшло, що особиста присутність Москаля на "БерегФесті" немов легітимізує погрози з боку угорського уряду. Мовляв, мені - "по цимбалах", що там відбувається в Києві, головне сподобатися угорській меншині. І це вже симптоматично. Одразу після ухвалення законопроекту "Про освіту" Москаль звернувся до президента Петра Порошенка з проханням ветувати даний закон. Це розв'язало руки облраді, де резонно подумали: якщо вже керівник регіону проти, то і нам можна.

Поведінка Москаля створює прецедент - він демонструє керівникам інших областей, що можна діяти всупереч позиції Верховної Ради і президента, і тобі за це нічого не буде. Чи потрібно звільняти Москаля, має вирішує глава держави. Проте, це, мабуть, саме той випадок, коли влада повинна показати, що карає навіть за натяки на сепаратизм.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme