Навіщо мер Чернівців Каспрук зібрався на перевибори

Перевибори депутатського складу Чернівецької міськради та мера, до яких закликає "фронтовий" міський голова, - або прикре політичне самогубство, або спроба НФ нагадати виборцям про своє існування. Хоча б одному окремо взятому місті

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Навіщо мер Чернівців Каспрук зібрався на…

Одразу після Великодніх свят у Чернівцях несподівано відбувся жорсткий політичний скандал. Мер міста Олексій Каспрук звернувся до Верховної Ради з проханням оголосити позачергові вибори міської ради та міського голови. За його словами, місрада працює неефективно, не може обрати секретаря, не має єдиного бачення розвитку міста, а він, хоч і намагається працювати, проте через підкилимні ігри в сесійній залі, не може досягнути успіху. Що ж спричинило такі заяви голови столиці Буковини?

Варто зазначити: склад Чернівецької міськради - справжній "парад демократії". Одразу шість фракцій знаходяться у перманентному стані ворожнечі. До того ж, що дуже важливо, у мера Каспрука, якого пов'язують з "Народним фронтом" та особисто з главою даної фракції у ВР Максимом Бурбаком, немає не лише власної стійкої більшості, але хоча б однієї фракції, яка системно його підтримує.

У місцевих виборах 2015 року "Народний Фронт" не брав самостійної участі. Окремі "фронтовики" потрапили до місцевих рад по списках "БПП – Солідарність". Але, по-перше, від цієї політсили до міськради пройшло всього 9 депутатів. По-друге, серед тих, хто отримав мандат, "фронтовиків" - обмаль. Загалом же, відсутність потужного локомотиву в депкорпусі призвів до того, що міськрада працює не лише без секретаря, але навіть не може проголосувати за повноцінний склад виконкому. Першу ж скрипку в ній грає фракція "Рідне місто", яку прямо пов'язують з групою "газовиків". То ж і не дивно, що стілець під Каспруком постійно хитається…

Утім, пропозиція мера піти на повне перезавантаження влади у місті все одно виглядає досить дивною. Каспрук – не єдиний міський голова, якому міськрада ставить палки в колеса. Але інші градоначальники намагаються знайти точки дотику з депутатами. І зрозуміло чому: нікому не хочеться йти на перевибори з невідомим результатом.

То ж, коли мер Чернівців вимагає перезавантаження, значить, на щось сподівається. Або є розрахунки у його патронів Бурбака з Яценюком, які зберігають вплив на політичні процеси на Буковині, і тому мають можливість розіграти карту Чернівців у своїх політичних домовленостях в Києві. Адже перезавантаження, після якого Каспрук перемагає і отримує промерську більшість, видається абсолютно нереальним розвитком подій.

Тому може існувати два пояснення заявам чернівецького голови. Перше - ніяких виборів не буде, а його заклики просто спроба подати себе в якості такої собі "жертви змови". Мовляв, заради рідного міста згоден навіть жертвувати посадою. Проте потрібно розуміти, що реальні правові підстави для таких перевиборів не склалися. В ст. 78 закону про місцеве самоврядування, до якої апелює Каспрук, написано: підставою для призначення ВР дочасних виборів місцевої ради є прийняття нею рішення з порушенням Конституції, законів, прав і свобод громадян. І то, за умови, коли місцеві ради ігнорують вимоги компетентних органів про приведення своїх рішень у відповідність із законом. Що ж до пункту про не проведення сесій рад без поважних причин і т.д., то це довести надто важко.

Друге пояснення: якщо тему перезавантаження міської влади Чернівців планують використати для перемовин на рівні вищих органів влади, тоді заяву Каспрука "фронтовики" спробують розвинути у серйозну інформкампанію. А заразом - промацати виборців хоча б свого базового регіону на предмет нинішнього рейтингу НФ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme