Навіщо Богомолець так активно захищає Амосову

Ситуація з НМУ вийшла за межі простого протистояння міністерство - ректорат. Зараз вся ця історія – це війна певних сил проти Супрун з одного боку і бюрократично-піарна недолугість команди міністра - з іншого

Проте, не виключено, що в найближчі дні це протистояння перейде в іншу площину: Супрун проти Порошенка, адже ні для кого вже не секрет, що ректор університету Амосова – науковий керівник Марини Порошенко. Поки немає жодних свідчень, що президент включився в цю історію, але існує дуже висока вірогідність, що ця тема почне жити "самостійним життям".

Кожен новий спікер в цій кампанії буде додавати нови градус дискусії, який все одно вийде виключно в політичну площину. І вчорашнє рішення комітету Богомолець про те, що Гройсман особисто має вирішити цей конфлікт, яскравий тому приклад. Тепер у весь цей клубок вплетений ще й прем'єр.

Чи є вихід з цієї історії?

Очевидно, що так. Але для цього справді, треба зробити кілька кроків назад. Отже, що потрібно зробити?

1. Треба створити комісію, яка має розібратися в ситуації. Її має очолити профільний віце-прем'єр Павло Розенко (час роботи комісії має бути чітко регламентований).

2. На час роботи комісії від своєї роботи мають бути відсторонені і Амосова і заступник Супрун Лінчевський, який підписав призначення на в.о. ректора (дехто в вузі вважає, що тим самим перевищив повноваження).

3. З понеділка Розенко має забезпечити продовження навчального процесу.

4. В самому ВНЗ варто було б провести перевибори студентського парламенту (хоча, це, звичайно ж не урядове рішення).

Чи можна це втілити в життя? Насправді – не складно. Головне, щоб голова такої комісії зайняв розумну і принципову позицію.

Але це лише один відсоток від проблеми. Насправді, подібні історії можна знайти в більшості вишів країни. Тому, що в більшості вишів є корупція.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #скандал