UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Навчання іноземців будь-якою мовою: Рада відшила скандальний "російськомовний" законопроєкт

Верховна Рада не підтримала у першому читанні проєкт закону №3717 щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства – його відправили на доопрацювання

За документ проголосували лише 210 народних депутатів, передає Depo.ua.

Автори законопроєкту – народні депутати від "Слуги народу" – наголошують, що кількість іноземних студентів в Україні зростає, тому необхідно створити для них усі умови для навчання.

"Як відомо, мова освітнього процесу є одним з основних критеріїв обрання саме українських вишів, а тому вкрай необхідно створити найбільш сприятливі умови не лише для реалізації освітніх програм для відповідної категорії студентів іноземною мовою, а й забезпечити вивчення останніми державної мови", – йдеться у пояснювальній записці.

Наголошується, що метою документу є врегулювання організації навчального процесу для студентів, які є громадянами іноземних країн та/або особами без громадянства.

Основні зміни, які хочуть внести до законодавства, стосуються:

–  питання мови освітнього процесу;

–  обов’язку закладу вищої освіти забезпечити вивчення іноземними громадянами та особам без громадянства державної мови.

Уточнюється, що схвалення законопроєкту створить умови зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню з іншими країнами.

Водночас, велика кількість народних обранців і політичних сил стурбовані тим, що цей проєкт закону не про іноземні мови та іноземних студентів

Противники проєкту закону наголошують, що це – питання русифікації країни.

За їхніми словами, дозвіл для іноземців навчатися в Україні будь-якою мовою, може спричинити "бум" серед бажаючих навчатися російською мовою. 

Отже, за підсумками розгляду в парламенті, законопроєкт 235 голосами було направлено до комітету для підготовки до повторного першого читання.

Нагадаємо, дещо раніше уряд змінив правила в’їзду для іноземців та заборонив транзит.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"