Навчальний рік на тлі пандемії: Як випускники закінчуватимуть школу

Учні старших класів наприкінці навчального року матимуть змогу скласти як випускні (ДПА), так і вступні іспити (ЗНО)

Навчальний рік на тлі пандемії: Як випус…
Фото: Рixabay

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

Він нагадав, що згідно із законодавством, навчальний рік у школах триває до 30 червня. При цьому заняття можуть бути завершені наприкінці травня – все залежить від конкретних рішень, ухвалених на місцях, ближче до кінця квітня-травня.

Горбачов додав, що ті дні, коли навчання учнів відбувалося онлайн, також враховуються в навчальний рік (за вийнятком тих ситуацій, коли навчання могло бути повністю призупинене спеціальним наказом або розпорядженням).

Також, за словами омбудсмена, Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розробив кілька сценаріїв того, як може відбуватися ЗНО цього року.

"Ми бачимо зараз, що можливі кілька варіантів розвитку подій. І, залежно від того, який рівень епідеміологічної небезпеки ми матимемо в країні на цей час, буде вирішуватися питання того, як проводитимуться ДПА і ЗНО", – сказав він.

Горбачов пояснив, що ДПА (Державна підсумкова атестація) – це випускні іспити, тоді як ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання) – вступні іспити.

"Ті, хто не має наміру вступати до закладів вищої освіти, можуть під час реєстрації вказати, що їх цікавить лише ДПА. Тобто ЗНО, як єдиний вступний іспит для закладів вищої освіти, буде обов'язковим для всіх", – уточнив він.

Омбудсмен зазначив, що ДПА, як підсумкова атестація за курс середньої школи (повної, або загальної) може відбуватися у різних форматах – як у формі зовнішнього оцінювання, так і у формі внутрішнього (у закладі освіти) проведення державної атестації.

Крім того, Горбачов нагадав, що в Україні нині вже є положення про дистанційну форму здобутя повної загальної середньої освіти.

"Вже у законодавчому полі в нас є і передбачена дистанційна форма здобуття освіти. Зараз відбувається процес насичення цієї форми конкретними інструментами для того, щоб можна було працювати", – зауважив він. 

Одним із таких інструментів, за його словами, є "Українська школа онлайн".

Нагадаємо, у МОЗ запевняють, що школярі зможуть продовжити навчання у школах після 9 класу.

Крім того, МОЗ вимагає, щоб медики були у штаті кожної школи.

Читайте також: Кінець локдауну: Що дозволено в Україні з 25 січня

Нові шкільні оцінки, Шкарлет і феодалізм: Експерт Микола Скиба про зміни в освіті

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme