Нацтелерадіо попросить СБУ та ГПУ перевірити достовірність документів на російські фільми

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернеться до СБУ та ГПУ з проханням перевірити достовірність документів на російські кінофільми, наданих українським телеканалам
Depo.Влада
25 лютого 2016 16:19
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав глава Нацради з ТБ Юрій Артеменко, передає depo.ua.

Так, за його словами, в 2015 р. моніторингами Нацради було виявлено 96 випадків ознак порушення вимог чинного законодавства в діяльності 8 телерадіомовних організацій (ТРО).

"До нас надходять скарги від громадян, громадських об'єднань, народних депутатів України. З відкритих інтернет-джерел, а також офіційних сторінок, наприклад, Міністерства культури РФ, було отримано інформацію щодо дати виробництва фільмів, яка відрізнялася від зафіксованої під час моніторингу в ефірі вітчизняних ТРО. Аналогічні випадки зафіксовано і в 2016 р.", - написав Артеменко.

Голова Нацради зазначив, що вбачає в цьому ознаки маніпуляцій, шахрайства і обману, які вміло приховані під "купою юридичних документів".

"Тому зараз вирішили звернутися до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України з проханням здійснити перевірку достовірності документів, наданих загальнонаціональним телеканалам України у 2015-2016 рр. від російських правовласників майнових прав на фільми, поданих для оформлення державного прокатного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів", - підкреслив Артеменко.

Крім того, він повідомив, що призначено позапланову перевірку телеканалу ICTV через демонстрацію в його ефірі телесеріалів "Син батька народів" та "Диверсант 2: Кінець війни". Також Нацрада перевірить телеканал "Інтер" через фільми "Поверни моє кохання", "Легковажна жінка" і "Я чекатиму тебе завжди", вироблених в РФ у 2014 році, що є порушенням українського законодавства, та фільм "Киянка", який вироблений в СРСР у 1958 році, але має ознаки пропагандистського фільму, що також порушує законодавство про телебачення і радіомовлення.

Раніше повідомлялося про те, що голова Нацради з ТБ Юрій Артеменко доручив звернутися до Міністерства внутрішніх справ і Міністерства закордонних справ з проханням переглянути візи, видані російським журналістам для роботи в Україні.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада