Нацрада взялась за телеканал Симоненка

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення призначив позапланову перевірку телеканалу "Гамма" через висловлювання головного комуніста Петра Симоненка
Depo.Влада
12 травня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора, перевірка була встановлена після численних звернень глядачів з приводу виступу Симоненка на телебаченні та за результатами моніторингів програм мовника під час травневих свят.

У Нацраді заявили, що у змісті передач "Опозиційна думка" і "Наголос. Підсумки", учасником яких був Симоненко зафіксовані ознаки порушення законів "Про телебачення і радіомовлення" та "Про інформацію".

"У висловлюваннях наявні ознаки злочину, передбачені статтею 161 Кримінального кодексу України, а також наводиться сумнівна інформація суб’єктивного характеру, що спотворює дійсність, створює у глядачів хибну уяву про те, що насправді відбувається в Україні", - повідомляє регулятор.

Також каналові закидається порушення норми про заборону розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного чи нацистського режиму чи створюється позитивний образ комуністичних лідерів.

Крім того, "Гамма", за даними відомства, порушила норму про недопущення закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Нацрада має намір звернутися до незалежних експертів для отримання висновків щодо наявності в ефірі мовника порушень чинного законодавства. Після цього на засіданні буде ухвалено виважене рішення.

Нагадаємо, у мережі обурились виступом 9 травня на телеканалі Гамма лідера КПУ Петра Симоненка, в якому він називав українців "покидьками з націоналістичної бандерівщини", "неофашистами", "фашистськими посіпаками", "неонацистськими мерзотниками ", а  євромайдан - "збройним переворотом" тощо.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада