Національна економічна стратегія-2030: Які пріоритети окреслив уряд Шмигаля

Національна економічна стратегія до 2030 року (НЕС-2030) є фундаментальною дорожньою картою із впровадження змін, які Україна та суспільство потребують вже давно, аби вийти на шлях економічного зростання та інституційних змін в нашій державі

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

Зазначається, що 22 січня відбувся круглий стіл з обговорення НЕС-2030 на тему "Інвестиційна привабливість, ринки капіталу та макроекономічна стабільність".

Участь у заході взяли представники уряду, Офісу президента, представники бізнесу, економічні експерти та аналітики.

Уточнюється, що під час круглого столу було презентовано:

  • пріоритети для плану дій уряду на 2021-2023 роки;

  • пріоритети НЕС-2030 за тематичним напрямком;

  • пріоритетні законопроекти до списку топ-100 законів Верховної Ради на 2021-2023 роки.

Шмигаль зауважив, що НЕС напрацьовувалася урядовою робочою групою із залученням великої кількості провідних економістів та бізнес-середовища.

За його словами, такий довгостроковий документ створюється вперше в історії України. Він має продемонструвати суспільству, куди рухатиметься Україна в наступні 10 років.

"Розроблена вже ціла низка документів, є визначені топ-30 векторів економічного розвитку. Був проведений аудит держави, результати якого були представлені в листопаді. Тоді ми побачили, що означає, коли країна не знає, куди рухатися, коли є елементи нерозуміння стратегії. Це мільярди доларів неефективного використання економічних інструментів у нашій державі", – наголосив прем’єр.

Також очільник уряду зауважив, що важливою складовою в процесі розроблення Стратегії є публічне обговорення, щоб врахувати думки експертів, громадського середовища та відшліфувати спільні напрацювання.

"Важливо фіналізувати спільне бачення, інструменти, механізми, які будуть використовуватися для успішного розвитку та виконання цілей держави", – пояснив Шмигаль.

За його словами, в контексті покращення інвестиційної привабливості необхідно:

  • створювати ринок капіталу;

  • розвивати товарні біржі;

  • запустити накопичувальний рівень пенсійної системи.

"Всі ці речі створять сприятливі умови для інвестицій, оскільки дозволять наситити нашу економіку довгостроковим фінансовим і інвестиційним ресурсом", – вважає Шмигаль.

Важливим, на його думку, є також рух у бік "Великої приватизації".

"Підготовлений пакет законопроектів. Це також один із елементів залучення фінансового інвестиційного капіталу в державу", – додав Шмигаль.

Він зауважив також, що об’єкти, які нині перебувають у державній власності, через неефективне управління далеко не завжди дають очікуваний результат.

"Завдяки приватизації вони потраплять у руки інвесторів і отримають ефективних управлінців, що дасть для держави податки, дивіденди, робочі місця. Це один з елементів мінімізації ролі держави в економіці, що є частиною програми президента України та програми діяльності уряду", – сказав Шмигаль.

Крім того, він наголосив, що лише у 2020 році Україна вперше почала на практиці використовувати механізми державно-приватного партнерства, концесії, і діяльність у цьому напрямку обов’язково продовжуватиметься.

"Ми вже підготували й сподіваюся вже наступного тижня підпишемо меморандум про створення ринку капіталу. Є відповідний таймлайн, як він буде створюватися. Цей процес треба починати. Тому для нас сьогодні важливо почути думки експертів та конструктивні поради", – підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що урядовці організували публічне обговорення проекту Національної економічної стратегії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада