Націонал-більшовик Коломойський: Чому Зеленському доведеться рвати з олігархом

На YouTube-каналі Bihus.Info вийшла друга частина інтерв'ю з Ігорем Коломойським. Depo.ua відібрав 5 його заяв, які можуть мати подовження у найближчому майбутньому

Політичний оглядач
Націонал-більшовик Коломойський: Чому Зе…

Одна із цікавих рис, яка вирізняє Коломойського з-проміж інших вітчизняних олігархів, - талант говорити те, що на умі. Завдяки і першій частині його інтерв’ю Bihus.Info, і другій склався пазл, як із Зеленського зробили президента, і як спільними зусиллями олігархічні групи "звалили" Порошенка. Так само Ігор Валерійович доступно описав, якою бачить країну при Зеленському, і яким у цій країні буде його місце.

Читайте також: Компромат на Зеленського, досвід 1917-го та "стабілізатор" Аваков: Що наговорив Коломойський

Аваков – молодець, має лишатися на посаді

"Я вважаю, що це найбільш вдалий і професійний міністр за останні 5 років. Практично не скандальний. І який зробив реформу, яка "худо-бідно" працює. Я вважаю, Аваков має лишитися на посаді. Він стабілізуючий фактор", - зазначив Коломойський. Крім того, нинішній глава МВС "по освіті" готовий бути прем’єр-міністром.

Ми не дарма винесли цей меседж мешканця ізраїльської Герцлії на перше місце. Кілька днів тому Сергій Шефір, давній бізнес-партнер новообраного президента, також розповідав про роль Авакова у виборах. Мовляв, той підтримував Юлію Тимошенко, однак зробив усе, аби забезпечити спокійний перебіг кампанії і голосування. Одним словом, у команді, яка спільними зусиллями вела Зеленського до президентства, до Авакова висловлюють глибоку симпатії. Це вже вилилося у входження до складу радників новообраного гаранта людей з оточення Антона Геращенка.

Чи може так статися, що Арсен Борисович залишиться керувати МВС або навіть обійме посаду голови уряду? Схоже, у команді Зеленського консенсус щодо цієї фігури існує, однак все буде залежати не від бажання Коломойського чи Шефіра, а від низки факторів: по-перше, якою буде конфігурація парламентської більшості після осінніх виборів Верховної Ради, по-друге, якою буде конфігурація зовнішньополітичної підтримки України на Заході, по-третє, від громадської думки самій Україні, адже стосовно Авакова, реформи в МВС і всього, що пов’язано з групою впливу цього політика, суспільство не одностайне. Єдине, що точно можна стверджувати – Аваков залишається у великій політиці, а от у якій ролі він опиниться восени, через рік або два – покаже час.

Переділу й експропріації не буде. Хоча 1917 рік може повторитися

У Коломойського – багато ворогів і багато конкурентів за контроль над державними ресурсами. "Я не збираюся бути ініціатором переділу, всіляких там реприватизацій, націоналізацій, експропріацій. Сьогодні треба думати над тим, як збільшити ВВП, повертати людей з-за кордону, створювати робочі місця", - каже Ігор Валерійович. І тут же філософствує: "Україні може знадобитися досвід 1917-го - загальна націоналізація. І все з чистого листа". Такий собі націонал-більшовизм вітчизняного розливу.

Згадав він і про Рината Ахметова, стосунки з котрим, як відомо, у Коломойського далекі від ідеалу. "Відносини з Ахметовим не зміняться. В нас з ним десятиліттями нормальні, рівні відносини. Коректні, але це не заважає нам сваритися з деяких питань", - заявив старший партнер Зеленського. Виглядає дещо лукаво, адже дехто з радників новообраного президента вже встиг зробити кілька гучних заяв, які можна витлумачити як прямі натяки Ахметову на неприємності.

Те, що переділу не буде, зрозуміло – цього ніхто не дозволить зробити. Зеленського до влади привели не для того, щоб у результаті нового олігархічного консенсусу його скинули вже за кілька років. Тому новообраному президенту і його оточенню після того, як зникне післявиборчий білий інформаційний шум, доведеться домовлятися про те, що і за ким із олігархів залишається. Простіше кажучи, деолігархізації не буде. Цей меседж, власне, Коломойський і спробував донести.

Про "вуха" Льовочкіна і компромат

Із впливовістю Коломойського на політичні процеси можуть посперечатися хіба "газовики" та Віктор Медведчук. Про останнього Ігор Валерійович не згадував, хоча, як відомо, вони з Медведчуком конкурують за ринок нафтопродуктів. А от про Льовочкіна згадав. "У Льовочкіна є компрометуючі аудіозаписи на всіх. Його почали записувати при Януковичі, а взагалі все це починалося при пізньому Ющенку. Коли обладнання зайшло в країну. Там багато смішних речей. Це матеріал для "Кварталу 95", - заявив Коломойський. І додав, що з Льовочкіним у нього "коректні відносини".

Наскільки коректні можна буде побачити по інформаційній політиці "Інтера". Та вже зараз можна спрогнозувати конфлікт із "газовиками". По-перше, з ними натягнуті стосунки у групи Авакова, яка нині товаришує з командою Зеленського, по-друге, у Льовочкіна, Бойка і Медведчука є значний інтерес до парламентських виборів, на яких вони хочуть зірвати великий куш у вигляді потужної фракції "Опозиційної платформи" і кількох політпроектів-сателітів. Останніх можна привести у разі зменшення прохідного бар’єру.

Тобто, "газовикам" і Медведчуку від Зеленського (і Коломойського) потрібні три речі. Перша – дочасні вибори парламенту, які дають дуже гарні шанси мобілізувати виборців Бойка на фоні патріотичної риторики, яку у нацдемів спробують перехопити політтехнологи "Слуги народу". Друга – якщо дочасних перегонів не буде, то вибори наступної Ради мають пройти за новим виборчим законом із закритими списками і зменшенням прохідного бар’єру. Третя – можливість створення коаліції зі "Слугою народу" й отримання посад в уряді. Якщо ці три їхні інтереси будуть задоволені, то "Інтер", "112", "NewsOne", купа експертів на зарплаті стануть лояльними до нового президента.

Коломойський про такий варіант, звісно ж, не говорить. Зеленський та члени його публічної команди заявляли, що з проросійськими силами не об’єднуватимуться. Вони мають сентименти до Юлії Тимошенко (і Коломойський цього не приховує, правда, каже, що грошей на кампанію їй не давав). Однак все може перегратися восени. Утім, про це виборцям сьогодні ніхто зараз не казатиме.

Про експерименти МВФ над Україною

"МВФ проводить експеримент. Робить з нормальної країни – бідну. Всі країни, в яких був МВФ, він довів до ручки. Якщо українці платять тарифи як в Європі, так якого хріна отримувати зарплату як в Україні? Їдуть працювати в Європу. А в Україні працювати нікому", - заявив Коломойський. Ні, до ручки ці країни довів не МВФ, а місцеві корумповані еліти, які не хотіли проводити непопулярні реформи і при цьому далі брати кредити.

У негативному ставленні Коломойського до Міжнародного валютного фонду, який схвалив націоналізацію "Приватбанку", ніхто і не сумнівався. Та в команді Зеленського, принаймні поки, відмовлятися від співпраці з цією фінансовою структурою не поспішають. А, отже, "експеримент" продовжуватиметься. Інший варіант – дефолт. Що це таке, і чому від цього програють всі, можна зрозуміти на досвіді Аргентини.

Вочевидь, Зеленський не бажає, аби його винесли з крісла обурені народні маси. Тобто, щоб у нас повторився 1917 рік, про який згадав Коломойський. Тому і тарифи не знижуватимуться так, як сподівалася частина виборців Зеленського, і непопулярні кроки в економіці продовжуватимуться. Утім, у новообраного президента є кілька років, аби провести "шокові" реформи швидко, щоб реформаторський шок не тривав вічно.

Про Зеленського, масовий голод і свій хрест

"Зеленський - експеримент, але гірше не буде. Гірше - це вже масовий голод. Порошенко всім вселив, що Зеленського до президентства привів Коломойський. Цей вірус потрапив в суспільну свідомість, інфікувавши мозок. Немає сенсу з цим боротися. Це мій хрест, потрібно його нести", - заявив Коломойський.

Про "вірус" Ігор Валерійович, звісно ж, загнув. Ні для кого не секрет, що його люди працювали і працюють у команді Зеленського, той же адвокат Андрій Богдан, якого Коломойський не проти бачити на посаді Генпрокурора. Тому не потрібно заперечувати очевидні речі, у це все одно ніхто не повірить.

Що ж до краще чи гірше, то тут скажемо лише одне: Зеленському доведеться відбудовуватися від Коломойського і його людей, які чим далі, тим більше дискредитуватимуть президента своєю присутністю на його орбіті. Залишатися з ними означатиме значний ризик політичних скандалів і, як наслідок, втрату влади (інша справа - чи зможе відмовитися від впливу екс-"приватівців", чи дадуть). Тому буде дуже цікаво послухати думку Коломойського про Зеленського десь через рік. Особливо, якщо про перемогу над корупцією, про що кажуть у Зе-команді, не порожній звук.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme