НАТО збільшить допомогу Україні

Низка країн НАТО оголосила про рішення виділити додаткові ресурси для трастових фондів, у рамках яких надається практична допомога Україні

Про це розповіла віце-прем'єр-міністр України Іванні Климпуш-Цинцадзе у штаб-квартирі Альянсу за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми окремо зустрілися з послами тих країн, які є лідерами в трастових фондах. У мене є прекрасні новини, якими ми можемо бути дуже задоволені. Кілька країн оголосили буквально сьогодні про те, що вони додають або до наших програм, або до трастових фондів додаткові ресурси", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Зокрема, за її словами, Норвегія оголосила про рішення надати додаткових 140 тисяч євро для програми професійного розвитку НАТО, де лідером є Британія. Таке рішення було прийнято саме тому, що Україна продемонструвала ефективне використання цього інструменту для підготовки службовців в різних міністерствах для роботи над тією ж Річною національною програмою співробітництва з НАТО.

Як зауважила віце-прем'єр, у вівторок зранку міністр оборони Чеської Республіки підписав лист про виділення додаткових коштів для трастового фонду з логістики.

Німеччина підтвердила також, що вона зробить додатковий внесок у трастовий фонд, де лідером є Болгарія, щодо медичної реабілітації українських військовослужбовці.

"Це означає, що цей трастовий фонд буде наповнений більше ніж на 100 відсотків, і ми зможемо додатково лікувати наших вояків, які потребують допомоги, в країнах-партнерах, у країнах-членах Альянсу, і також зосередити подальші зусилля на розбудові системного медичного лікування і реабілітації в середині країни", - зауважила віце-прем'єр.

Вона нагадала також, що минулого тижня посол України, керівник місії України при НАТО Вадим Пристайко підписав угоду, яка надає можливість ввести в дію трастовий фонд з розмінування, яке перетворилося на актуальну проблему для України після початку російської агресії.

Нагадаємо, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони теоретично може бути заплановане на лютий.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна