НАТО створює секретний канал зв'язку з Росією, як за часів холодної війни, – ЗМІ

У Північноатлантичному альянсі (НАТО) вирішили відкрити "пряму ліню" з російським військовим командуванням для обговорення екстрених питань
Depo.Влада
3 травня 2015 09:58
ФОТО: depo.ua

Про це газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung розповіло джерело в НАТО, повідомляє depo.ua з посиланням на "Дождь".

За його даними, гарячою лінією користуватимуться головнокомандувач об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав і голова військового комітету альянсу генерал Кнут Бартельс. У НАТО мають намір регулярно стежити за захищеністю каналу зв'язку і підтримувати його постійне функціонування.

Однак терміни запуску "прямої лінії" співрозмовнику видання невідомі через "секретний" статус робіт.

Він додав, що російським військовим вже були відправлені "контактні номери".

Ініціатива щодо створення прямого каналу зв'язку начебто належить німецькому міністру закордонних справ Франку-Вальтеру Штайнмайеру, який запропонував прискорити обмін думками у грудні минулого року на фоні кризи у східній Україні.

Нагадаємо, що схожий канал зв'язку існував в роки Холодної війни. Гаряча телеграфна лінія була створена владою США і СРСР після Кубинської кризи в 1962 році для екстреного зв'язку між двома ядерними державами. Щоправда, вона не була прямою, оскільки проходила через територію третіх країн. Зараз держави використовують електронні засоби зв'язку.