Насіров обіцяє швидко прозвітуватися про "офшорний скандал"

У Державній фіскальній службі будуть швидко інформувати про розслідування "офшорного скандалу", однак сама наявність корпоративних прав за кордоном у державного службовця не є злочином
Depo.Влада
8 квітня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі телеканалу "112 Україна" повідомив голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, передає depo.ua.

"Журналісти, щоб отримати цю інформацію працювали понад рік. Ми сьогодні отримати цю інформацію. Намагаємося взяти не лише копії документів у ЗМІ, вже на основі цього зробити аналіз і додаткові запити. Цим займається департамент фізосіб. Будемо швидко інформувати з появою даних", – сказав Насіров.

За його словами, сама наявність корпоративних прав в офшорах у чиновника не є порушенням.

"Краще це питання поставити Мін’юсту, щоб вони кваліфікували, що в рамках закону, що ні. З нашого погляду, напряму наявність корпоративних прав не викликає питання. Питання викликає наявність активів. Які варто чи не варто декларувати. Дуже складний процес у тому законодавстві, що в нас, в якому можна зразу ж визначити юридичну позицію, це потрібно буде зробити в рамках юридичних документів", - зазначив Насіров.

Нагадаємо, що 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

Журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka - четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.  Сам Порошенко такий висновок спростовує. А Rothschild Trust підтверджує, що він передав свою частку корпорації Roshen у так званий "сліпий траст" 14 січня 2016 року.

Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада