Тимошенко розпочала хитати регіони "народними губернаторами"

На фоні закликів до децентралізації на місцях почалося цілеспрямоване вибивання ґрунту з-під ніг Києва
Depo.Влада
20 вересня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Тимошенко розпочала хитати регіони "народними губернаторами"
Тимошенко розпочала хитати регіони "народними губернаторами"

Поки Юлія Тимошенко з трибуни Верховної Ради виплакує всі сльози через поганий бюджет та високі тарифи, члени її команди у низці регіонів запустили серйозну гру, яка ризикує призвести до дуже серйозних наслідків. Так, складна ситуація наразі склалася на Київщині, де пустує крісло губернатора. Як писав тиждень тому Depo.ua, конкурс на вакантну посаду голови Київської ОДА на відміну від Миколаївщини, де все пройшло досить спокійно, ризикує перетворитися на суцільний скандал. Так і сталося…

Сьогоднішнє рішення Київоблради про підтримку на конкурсі губернатора екс-нардепа Костянтина Бондарєва – це сигнал про початок прямого конфлікту між Президентом та обласною радою Київщини, де рулять люди Юлії Тимошенко. Зокрема, Тимошенко має тут власну голову облради Ганну Старікову. Водночас голова обласного осередку "Батьківщини" з 2010 року, екс-нардеп Костянтин Бондарєв має серйозний вплив на процеси в регіоні. До того ж голова облради Старікова у 6 та 7 скликанні ВР була помічницею Бондарєва і за деякими даними, є цивільною дружиною останнього.

Тепер можна очікувати, що "Батьківщина" зараз почне публічно просувати "народного" кандидата в губернатори Бондарєва, вимагаючи, щоб президент Петро Порошенко ухвалив саме його кандидатуру. Зрозуміло, що рішення Київоблради – це чиста формальність і на результати майбутнього конкурсу не вплине. Втім, з інформаційної точки зору рішення ради можна подати як мало не вимогу голові держави: мовляв, є рішення громади, а тому інша постать в кріслі губернатора – це плювок в душу жителів Київщини.

Треба розуміти, що за красивою риторикою криються дуже серйозні речі: коли під гаслами децентралізації культивується підкилимний сепаратизм. У Конституції ніде не прописана норма про те, що облрада має обирати губернатора. Це - прерогатива Президента. 

Втім, не Київщиною єдиною зараз займаються представники Тимошенко. На наступну сесію Полтавської обласної ради, яка відбудеться 29 вересня, винесено питання про оголошення недовіри голові Полтавської ОДА Валерій Головко. Ініціатором цього процесу також виступає "Батьківщина". Логіка проста – у разі, якщо Головка посунуть, можна буде гратися в народного губернатора ще в одній області.

Також на черзі – Житомирська область, де позиції "Батьківщини" також є сильними – зокрема, головою облради є представниця партії Тимошенко, екс-нардеп Анжеліка Лабунська. Область вже більше ніж місяць функціонує без губернатора – 16 серпня Сергій Машковський подав у відставку. Отже варто очікувати на конкурс і спробу "Батьківщини" повторити фінт з "народним" губернатором.

Втім, і на цьому "парад суверенітетів", скоріш за все, не завершиться. Як повідомили Depo.ua джерела у ВР, наміри хитну ситуацію спостерігаються у Сумській області. Нібито мова йде про ймовірний союз Юлії Тимошенко та екс-"регіонала", нардепа Андрія Деркача, який в січні вийшов з депутатської групи "Воля народу" і зараз вишукує можливості посилитися в своїй вотчині – північній Сумщині.

Перед цим варто нагадати досить дивну історію зі звільненням голови Херсонської облради Андрія Путілова, де теж основним локомотивом була "Батьківщина", до якої долучилися "радикали" та "Опоблок". В результаті, фракція "БПП" в облраді опинилася в повній опозиції.

Якщо до цього додати заклики одразу п’яти облрад – Одеської, Житомирської, Івано-Франківської, Кировоградської та Хмельницької – до "договірних відносин", тобто до того щоб місцева влада сама назначала виконком та губернатора – ситуація виходить аховою. Фактично половина України – на межі серйозних політичних катаклізмів, які мають всі ознаки латентного сепаратизму. І якщо Банкова оперативно не відреагує, давши по рукам місцевим (та не тільки) князькам, то існує серйозний ризик, що ніякі наступи російських агресорів Кремлю не знадобляться: країна просто розсиплеться як картковий будинок. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада