Насалик: Закривати усі вугільні держшахти немає сенсу

Міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що закривати усі державні вугільні шахти його відомство не має наміру
Depo.Влада
12 вересня 2016 11:02
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у інтерв'ю "112 каналу", передає depo.ua.

"Якщо проаналізувати історію вугільної промисловості України, а ми колись видобували 85-90 млн тонн, то за цей період пройшла трансформація таким чином: самі високорентабельні шахти в Україні забрав приватний бізнес. А в малорентабельних, які залишилися державі, позабирали ліцензії, де працюють приватні фірми, а державні підприємства працюють на умовах оплати заробітної плати, - сказав міністр.

За його словами, відомство розробило чіткий план щодо роботи державних шахт. 

"Ми підняли питання по ліцензіях, а друге, не може бути таке, що деякі шахти, добуваючи тонну вугілля, в якої собівартість 1млн 200, - щоб вони працювали. Тому ми розробили чіткий план з 35 шахтами, які є в державній власності, який ми погодили з профспілками, і ми визначили, що 11-12 шахт повинні бути закриті. Людей ми трансформуємо в іншу форму виробництва", - додав Насалик.

Він також додав, що в Кабміні "змінили філософію" функціонування" державного вуглевидобутку.

"Середню частину ми віддаємо на приватизацію, а в більш ефективну частину ми будемо вкладувати кошти, щоб забезпечити країну необхідним вугіллям. І це зменшить дотацію держави на цілий порядок. Ще три роки назад дотація в вугільній промисловості була 15 млрд гривень. На сьогоднішній день дотація - 450 млн. Вугілля завжди було сферою, де не виробляли, а заробляли. Ми змінили цю філософію", - резюмував міністр.

Нагадаємо, 27 липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив внести програму державної підтримки та реструктуризації шахт на найближче засідання профільного урядового комітету.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада