Насалик: Україна і Казахстан спільно розвиватимуть "мирний атом"

Україна і Казахстан домовилися співпрацювати за чотирма напрямками у сфері атомної енергетики
Depo.Влада
29 серпня 2016 12:08
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає depo.ua.

"По-перше, Україна розгляне можливість участі в будівництві заводу з виробництва ТВЕЛ в Казахстані. По-друге, Казахстан готовий створити з нами спільне підприємство з видобутку уранової руди в своїй країні", - заявив Насалик.

Міністр зазначив, що собівартість уранової руди в Казахстані становить близько 30 доларів за тонну, в Україні - 129 доларів.

"А ми купуємо півтори тисячі тонн. Вигода очевидна", - підкреслив глава Міненерго.
Крім того, за його словами, Казахстан висловив готовність надати Україні свої технології вилуговування (видобуток руди і мінералів з допомогою хімічних розчинників, через свердловини, пробурені в поклад, - ред.), які є одними з найпрогресивніших у світі.

"На зустрічі Казахстан підтвердив готовність розвивати видобуток в Україні не шахтним методом, а методом вилуговування поверхні", - зазначив Насалик.

Ще один напрямок співпраці - закупівля Казахстаном української іонообмінної смоли (використовується при обробці радіоактивних стоків, очищення охолоджувальної води реакторів і фільтрів змішаної дії, - ред.) в обсязі близько 700 тонн.

"17-18 вересня в Україну приїдуть представники "Казатомпрому" і ми будемо укладати відповідний меморандум. А потім відбудеться зустріч двох президентів, і швидше за все, меморандум перейде в державні зобов'язання двох сторін", - анонсував міністр.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада