Насалик: "Роттердам+" не працює

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що на сьогоднішній день формула визначення вартості імпортованого вугілля "Роттердам+" не працює в Україні
Depo.Влада
20 жовтня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю "Економічній правді", передає Depo.ua.

"На сьогоднішній день вугілля на роттердамській біржі коштує близько 74 доларів за тонну, а якщо до цього додати транспорт, перевалку і інше, то вугілля виходить під 2,3-2,4 тисячі гривень за тонну, а не 1,39 тисяч, як задекларовано за роттердамською ціною", - заявив міністр.

"Якби вона працювала, то наша ціна на вугілля була б мінімум 2,3 тисячі гривень за тонну. А за фактом у нас враховано в тарифі ТЕС 1,39 тисяч гривень за тонну", - сказав Насалик.

Міністр вважає, що "Роттердам +" - непогана система, тому що дозволяє максимально диверсифікувати джерела постачання вугілля.

"Але неправильно в цій методиці те, що "роттердамське" вугілля нам не підходить за своїми характеристиками: у нього "летючі"складові більше, ніж у нас. Тому, до речі, до нас і не йдуть кораблі один за іншим: те, що зараз ми маємо - це максимум, що може видавати Південна Африка", - заявив він.

"Я, як міністерство, виступаю не за " роттердамську" ціну, а за польську - за котирування їх біржі. По-перше, вона нам ближче тому що в ній немає транспорту (не закладені подвійні витрати на логістику, ЕП). По-друге, шахти, що підконтрольні міністерству, добувають тільки вугілля газової групи", - сказав Насалик.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Нагадаємо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада