NASA розповіло про метанові урагани на супутнику Сатурна

Дослідники виявили на Титані гідрологічний цикл, при якому метан перетворюється з рідини на газ і назад

Цей процес дуже схожий на кругообіг води на Землі. Тобто погода на Землі і Титані теж в чомусь схожа, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Команда дослідників зі США провела моделювання опадів Титана, щоб визначити, як екстремальні погодні події сформували поверхню цього супутника. Вони виявили, що сильні зливи з метану можуть змінювати крижану поверхню Титана багато в чому таким же чином, як формувалися скласти поверхні Землі.

На Землі інтенсивні зливи грають важливу роль в геологічній еволюції. Коли кількість опадів досить велика, шторми можуть викликати великі потоки води, які переносять опади у низини і формують так звані алювіальні віяла - конусоподібні ділянки з відкладеннями. Під час своєї місії зонд Cassini виявив свідчення подібних процесів на Титані. Судячи з усього, поверхня Титану також страждає від інтенсивних опадів.

Знімок атмосфери Титана з борта Cassini

Фото: NASA

Значна частина віял розташовувалася між 50-м і 80-м градусами широти - близько до центрів північної та південної півкуль супутника, але, як правило, трохи ближче до полюсів, ніж до екватора. Це може вказувати на те, що на Титані є регіональні відмінності в кількості опадів.

"Я думав, що дощі на Титані йдуть не частіше ніж один раз на одну-три тисячі років. Але виявилося, що потужні шторми з великою кількістю опадів там трапляються приблизно раз на рік, що відповідає 29,5 земного року. Це досить дивно", - розповів старший автор дослідження планетолог Джонатан Мітчелл.

Як відзначають вчені, їх модель відтворювала не тільки середній рівень опадів, за яким планетологи раніше намагалися обчислювати швидкість ерозії грунтів Титана, пов'язану з дощами, але і дозволяла визначати максимальну силу опадів і їх частоту.

"Після найпотужніших дощів, що виникали в нашій моделі, поверхня Титану покривалася приблизно 30-сантиметровим шаром рідини. Це приблизно відповідає тій кількості води, яке обрушилося на Землю під час урагану Харві", - додав Мітчелл.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme