Народні депутати підтримали створення Антикорупційного бюро

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Президента України Петра Порошенка №5085 «Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції»
Depo.Влада
7 жовтня 2014 11:50
ФОТО: depo.ua
Народні депутати підтримали створення Антикорупційного бюро
Народні депутати підтримали створення Антикорупційного бюро

За відповідне рішення проголосували 278 парламентаріїв, передає ДеПо.

Згідно з проектом закону, Національне антикорупційне бюро буде державним правоохоронним органом, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, що вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і які становлять загрозу національній безпеці.

Координацію діяльності спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, а також нагляд за дотриманням ними законів здійснюватиме генеральний прокурор України та уповноважені ним прокурори.

Національне антикорупційне бюро уповноважене на оперативно-розшукові заходи з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності; здійснює досудове розслідування кримінальних правопорушень; проводить відповідно до закону перевірку на добропорядність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, Антикорупційне бюро вживає заходів щодо розшуку та арешту грошових коштів та іншого майна, які можуть бути предметом конфіскації або спеціальної конфіскації в кримінальних правопорушеннях.

Згідно з документом, для забезпечення виконання завдань Національного бюро створюються його територіальні управління. Гранична чисельність центрального та територіальних управлінь бюро становить 700 осіб, у тому числі не більше 200 осіб керівного складу.

Керівництво діяльністю Національного бюро здійснює його директор, який призначається на посаду строком на 7 років і звільняється президентом України. Директор бюро призначається строком на 7 років.

Нагадаємо, що сьогодні народні депутати голосують за урядові антикорупційні закони. Уже в першому читанні депутати підтримали законопроект про Антикорупційну стратегію.