"Народний фронт" висунув вимоги до Зеленського і парламенту

Фракція "Народний Фронт", яка сьогодні, 17 травня, заявила про вихід із діючої коаліції "Європейська Україна" та про припинення її діяльності, висунула ряд вимог до парламенту та новообраного президента Володимира Зеленського, які вони мають виконати у найближчі терміни після свого вступу на посаду 

Про це заявив голова фракції Максим Бурбак з трибуни Верховної Ради, передає Depo.ua.

"Влада має бути відповідальна перед своїми громадянами. Тому вона має внести зміни в Конституцію щодо скорочення кількості депутатів у Верховній раді. Повинна зняти імунітет з президента, депутатів та суддів, встановити чіткий розподіл відповідальності між гілками влади. Повинна відбутися ліквідація місцевих державних адміністрацій та має завершитися процес децентралізації влади. Прийняття нового закону про народне воєвиявлення, запровадження інституту імпічменту для президента та відповідальності народних суддів. Прийняття пакету економічних законів, у тому числі податкова амністія. Справедливий ринок землі, конкурентна приватизація. Доступність дешевих довгих кредитів. Забезпечення членства України в ЄС і НАТО. Відновлення територіальної цілісності країни: Донецька та Луганська області з АРК мають функціонувати на українських умовах", - сказав Бурбак.

"Ми впевнені, що новообраний президент запропонує нові рішучі кроки для змін у країні і продемонструє високі стандарти співпраці з суспільством, Верховною Радою, урядом та прем'єр-міністром для успіху кожної української сім'ї нашої держави. Відповідно до Конституції України, у парламенті формується нова коаліція, парламент працює до чергових виборів. 27 жовтня 2019 року уряд і прем'єр-міністр України працює з обранням нового скликання Верховної Ради", - наголосив лідер "Народного фронту".

Бурбак додав, що він і його колеги готові розглянути усі пропозиції Зеленського. 

Він передав відповідну заяву голові парламенту Андрію Парубію.

Нагадаємо, ЗМІ писали, що сьогодні фракція "Народний фронт" готується заявити про вихід зі складу коаліції "Європейська Україна" начебто для того, щоб завадити розпуску Ради.

За словами джерел, вихід з коаліції дасть можливість спікеру Андрію Парубію почати відлік 30 дням, протягом яких у Раді має бути сформована нова більшість. Якщо цього не станеться, парламент може бути розпущений президентом. Що, однак, неможливо менше, ніж за півроку до планових виборів.

Сьогодні зранку, до засідання Ради, "Народний фронт" підтвердив, що виходить з коаліції.

Про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна