Рада дозволила в'язням СІЗО користуватися інтернетом та відмінила карцери

Верховна Рада підтримала законопроект №2291а "Про попереднє ув'язнення", яким дозволила ув`язненим СІЗО користуватися інтернетом
Depo.Влада
9 грудня 2015 13:22
ФОТО: depo.ua

За відповідний закон проголосували 248 народних депутатів, повідомляє depo.ua.

"Пропонується закріпити можливість доступу до глобальної мережі Інтернет, як це було зроблено змінами до Кримінально-виконавчого кодексу щодо осіб, які відбувають покарання. Однак на відміну від засуджених осіб передбачається механізм заборони такого доступу у разі, якщо існує загроза веденню слідства", - йдеться в пояснювальній записці. 

Крім того, законопроектом пропонується суттєво змінити застарілі, перейняті з радянських часів норми, що стосуються додаткової ізоляції, наприклад, у виді поміщення до карцера.

Автори законопроекту, що це сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань перед Радою Європи, дозволить суттєво зменшити тяжкі негативні наслідки взяття під варту, пов’язані із надзвичайно суворим обмеженням контактів із зовнішнім світом, попередити порушення прав ув’язнених в установах попереднього ув’язнення шляхом збільшення їх більшої інформаційної відкритості.

Нагадаємо, у квітні поточного року Рада дозволила засудженим користуватися мобільними телефонами та комп'ютерами.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада